Fed Cup: liderki nie zawodzą

Emocjonująco zapowiadają się niedzielne zmagania w ćwierćfinałach Pucharu Federacji (I Grupa Światowa). Zarówno w Ostrawie, Mińsku, jak i Genewie, po pierwszym dniu zmagań mamy remisy.

Spośród trzech spotkań ćwierćfinałowych zdecydowanie najwięcej emocji w sobotę miało miejsce w Mińsku, gdzie oba pojedynku rozstrzygały się w trzech setach. Najpierw Aliaksandra Sasnowicz (128 WTA) pokonała Michaellę Krajicek (253 WTA) 4:6, 6:3, 6:2. Krok od sprawienia dużej niespodzianki była Arina Sabalenka (142 WTA), która wygrała pierwszego seta z Kiki Bertens (24 WTA) 6:3. W drugiej partii Białorusinka nie wykorzystała serwisu przy 5:4, a także meczbola w tie breaku (przy stanie 6-5). Ostatecznie znacznie wyżej notowana Holenderka triumfowała 4:6, 7:6(6), 6:4.

Ciekawie było także w Ostrawie, gdzie wystąpiły dwie tenisistki z Top10 i obie odniosły zwycięstwa. Najpierw Garbine Muguruza ograła Barborę Strycovą. Spotkanie miało dosyć zaskakujący przebieg, gdyż Hiszpanka wygrała pierwszego seta bez straty gema, ale w drugiej odsłonie górą była reprezentantka gospodarzy (6:3). Decydującą odsłonę ponownie zdominowała ubiegłoroczna mistrzyni Roland Garros, tracąc tylko gema.

Reprezentacji Czech ponownie nie zawiodła Karolina Pliszkova, która wygrała z Larą Arruaberreną 6:4, 7:5. Trzecia tenisistka rankingu legitymuje się po tym spotkaniu bilansem dwunastu zwycięstw, przy trzech porażkach w Pucharze Federacji (w singlu 8-3).

Pierwsze rakiety triumfowały także w hali Palexpo, w Genewie. Najpierw Timea Bacsinszky pokonała Alize Cornet 7:5, 6:4. Stan rywalizacji wyrównała Kristina Mladenovic, po zwycięstwie nad Belindą Bencic 6:3, 6:4.

Czwarty ćwierćfinał rozpocznie się dzisiaj w nocy, gdyż ma miejsce na kontynencie amerykańskim. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych podejmie Niemki.

Białoruś – Holandia 1-1 (Mińsk)
Aliaksandra Sasnowicz – Michaella Krajicek 4:6, 6:3, 6:2
Arina Sabalenka – Kiki Bertens 6:3, 6:7(6), 6:4

Szwajcaria – Francja 1-1 (Genewa)
Timea Bacsinszky – Alize Cornet 7:5, 6:4
Belinda Bencic – Kristina Mladenovic 3:6, 4:6

Czechy – Hiszpania 1-1 (Ostrawa)
Barbora Strycova – Garbine Muguruza 0:6, 6:3, 1:6