US Open: wymarzony pierwszy raz

/ Anna Niemiec , źródło: usopen.org, foto: AFP

Pierwszymi zwycięzcami tegorocznej edycji nowojorskiej imprezy zostali Laura Siegemund i Mate Pavcic. Duet chorwacko-niemiecki w finale gry mieszanej pokonała Coco Vandeweghe i Rajeeva Rama.

Stawka piątkowego finału była niezwykle wysoka, ponieważ wszyscy jego uczestnicy walczyli o pierwszy wielkoszlemowy triumf w karierze. Co więcej, przed rozpoczęciem US Open tylko Vandeweghe miała na koncie występ w wielkoszlemowym finale.

Faworytami pojedynku decydującego o tytule byli rozstawieni z numerem 7 Amerykanie. Tym bardziej, że Laura Siegemund i Mate Pavić w Nowym Jorku zdecydowali się na pierwszy wspólny wstęp.

W pierwszym secie obie pary wygrywały własne serwisy, aż do wyniku 4:4. W dziesiątym gemie Niemka i Chorwat jako pierwsi przełamali rywali, a chwilę później zakończyli seta przy własnym podaniu.

W drugiej odsłonie spotkania Siegemund i Pavić przełamali serwis Amerykanki w siódmym gemie. Reprezentanci gospodarzy nie zdołali już do końca meczu odrobić tej straty i po raz pierwszy w karierze mistrzami wielkoszlemowymi zostali niemiecka tenisistka i jej partner.

W tym momencie nie mogę w to uwierzyć – zdradziła po meczu szczęśliwa Niemka. – Byłam tak skupiona na zadaniu, że w ogóle nie myślałam o wyniku i sytuacji w jakiej znajdujemy się na korcie. Dlatego wyglądałam na taką zaskoczoną po ostatniej piłce, nie mogłam uwierzyć, że to już koniec. Teraz jestem po prostu bardzo szczęśliwa.

Finał miksta
L. Siegemund, M. Pavcić (Niemcy, Chorwacja) – C. Vandeweghe, R. Ram (USA, 7) 6:4 6:4