Australian Open: Wiesnina i Soares najlepsi w mikście

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Jelena Wiesnina i Bruno Soares zwyciężyli w Melbourne w turnieju gry mieszanej. Para rozstawiona z numerem 5 w finale pokonała Coco Vandeweghe i Horię Tecau.

Pojedynek decydujący o tytule był bardzo zacięty od początku do końca. Pierwszego seta wygrali faworyci 6:4, ale w drugiej partii, w tym samym stosunku lepsi okazali się Amerykanka i Rumun. O losach spotkania musiał zadecydować super tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęli Vandeweghe i Tecau, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Sześć następnych punktów zdobył jednak duet rosyjsko-brazylijski. Wiesnina i Tecau nie oddali tej przewagi już do końca meczu i po 81 minutach mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Tenisista z Ameryki Południowej dzień wcześniej święcił również triumfy z Jamiem Murrayem po zwycięstwie w grze podwójnej.

Położyłem się wczoraj o 5 rano, a o 11 byłem już z powrotem na nogach – zdradził podczas ceremonii wręczenia nagród Soares. – Przez cały dzień funkcjonuję tylko dzięki kawie. Czuję się jakbym spędził na tym korcie co najmniej 24 godziny, ale to bardzo miłe uczucie.

Normalnie nie umawiam się tak wcześnie na miksta, ale kiedy Bruno do mnie napisał, od razu się zgodziłam – dodała Wiesnina.

Reprezentantka Rosji w niedzielę po raz piąty w karierze wystąpiła w finale gry mieszanej w turnieju wielkoszlemowym, ale dopiero po raz pierwszy udało jej się odnieść zwycięstwo.

Finał miksta
J. Wiesnina, B. Soares (Rosja, Brazylia, 5) – C. Vandeweghe, H. Tecau (USA, Rumunia) 6:4 4:6 10:8