Miami: del Potro wraca, ale przegrywa

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Martin del Potro poniósł porażkę w pierwszym meczu od czasu jego powrotu po kolejnej operacji nadgarstka. Argentyńczyk uległ w dwóch setach 6:4, 6:7(7) Vaskowi Pospisilowi.

Dla 26-latka był to dopiero czwarty mecz w sezonie. Na początku stycznia wystąpił w Sydney po raz pierwszy od 10 miesięcy. Na tak długo z gry wyłączyła go operacja lewego nadgarstka oraz rehabilitacja. Kiedy wydawało się, że del Potro już na dobre zadomowi się w stawce, znów poszedł pod nóż. W ciągu roku spadł na 616. miejsce w rankingu ATP.

Kolejny powrót niegdyś czwartego tenisisty globu nie okazał się tak udany, jak przed dwoma miesiącami na Antypodach. Wtedy popularny „Delpo” dotarł do ćwierćfinału. W Miami zakończył rywalizację na pierwszej rundzie. Ale już przed meczem Argentyńczyk mówił, że wyniki to obecnie sprawa drugorzędna. – Nie przejmuję się w tym momencie rezultatami. Chcę po prostu zejść z kortu w dobrej kondycji fizycznej – zapowiadał.

Lepszy od 26-latka okazał się w pierwszej rundzie Miami Open Vasek Pospisil, choć 26-latek z Tandil miał szanse, by odmienić losy rywalizacji. Pierwszego seta przegrał 4:6. W drugim doszło do tie breaka. Del Potro znalazł się w dogodnym położeniu, ale dwukrotnie zawiódł jego serwis. Najpierw kiedy miał piłkę setową – przy stanie 6:4, a następnie przy 7:7. Kanadyjczyk skorzystał z prezentu i zakończył pojedynek, posyłając winnera.