Puchar Hopmana: zwycięskie otwarcie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

/ Anna Niemiec , źródło: hopmancup.com, foto: AFP

W poniedziałek rozegrane zostały dwa pojedynki w ramach Pucharu Hopmana. Amerykanie pokonali Włochów, a Brytyjczycy okazali się lepsi od obrońców tytułu, Francuzów.

Jako pierwsi na korcie pojawili się reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Włoch. Pierwszy punkt dla USA zdobyła Serena Williams. Liderka światowego rankingu miała jednak sporo problemów nie tylko z Flavią Pennettą, ale również ze zmianą czasu. Pierwszego seta wygrała tenisistka z Półwyspu Apenińskiego 6:0. W tym momencie młodsza z sióstr Williams doszła do wniosku, że ten mecz może uratować tylko mocna kawa. Tenisistka zapytała o zgodę sędziego i zamówiła podwójne espresso. Kofeina najwyraźniej podziałała, bo kolejne dwa sety wyraźnie wygrała już 18-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych.

Po paniach na kort wyszli panowie. John Isner pokonał Fabio Fogniniego i zapewnił amerykańskiej drużynie zwycięstwo. Tenisista z Greensboro na zwycięstwo musiał jednak solidnie zapracować, bo partnera Pennetty pokonał dopiero w tie-breaku trzeciego seta.

Po przerwie tenisiści rozgrali miksta, w którym w trzech setach lepsi również okazali się Amerykanie.

Francja i Wielka Brytania to grupowi rywale Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Poniedziałkowy mecz lepiej rozpoczęli ci drudzy. Andy Murray tylko w drugim secie miał trochę problemów z pokonaniem Benoit Paire. Stan meczu bardzo szybko wyrównała Alize Cornet, która oddała tylko cztery gemy Heather Watson.

O losach pojedynku zadecydowała gra mieszana. Pierwszego seta wygrali Brytyjczycy, ale w drugim zdecydowanie lepsi byli już tenisiści z nad Sekwany. Ten mecz mógł się podobać zgromadzonej publiczności. Kibice zobaczyli wiele interesujących wymian. Najgłośniejsze oklaski, całkiem zasłużenie, zebrała Alize Cornet, która zaserwowała asa nie byle komu, bo mistrzowi Wimbledonu. Niestety tylko jeden z duetów mógł zejść z kortu zwycięski. W końcówce mistrzowskiego tie-breaka minimalnie lepsi okazali się reprezentanci Wielkiej Brytanii.

We wtorek najpierw Czesi zmierzą się z Włochami, a później zagrają Kanada i Stany Zjednoczone.

USA – Włochy 3:0
Serena Williams – Flavia Pennetta 0:6 6:3 6:0
John Isner – Fabio Fognini 7:5 5:7 7:6(4)
S. Williams, J. Isner – F. Pennetta, F. Fognini 6:2 2:6 11:9

Wielka Brytania – Francja 2:1
Andy Murray – Benoit Paire 6:2 7:5
Heather Watson – Alize Cornet 2:6 2:6
H. Watson, A. Murray – A. Cornet, B. Paire 6:4 2:6 10:8