Puchar Davisa: pewne zwycięstwa Szwajcarów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/daviscup.com, foto: AFP

Szwajcarzy pewnie zmierzają do finału Pucharu Davisa. Roger Federer i Stanislas Wawrinka nie dali szans Simone Bolelliemu i Fabio Fogniniemu, wygrywając oba mecze bez straty seta.

Jeśli w szwajcarskiej kadrze zjawiają się zarówno Roger Federer jak i Stanislas Wawrinka, faworyci mogą być tylko jedni. Pierwszego dnia półfinałowych meczów Puchar Davisa niespodzianki w Genewie nie było. Najpierw na korcie pojawili się Federer i Simone Bolelli. Spotkanie trwało dwie godziny i dziewiętnaście minut i było wyrównane, ale w kluczowych momentach Szwajcar wiedział, co robić. Pierwszą partię wygrał w tie breaku, a w dwóch kolejnych zdobył po jednym przełamaniu i trumfował 6:4.

Wawrinka poradził sobie z Fabio Fogninim dużo szybciej i łatwiej, chociaż wydawało się, że jeśli któryś z Włochów ma zagrozić Szwajcarom, to właśnie ten. Stan zagrał dziś jednak solidnie, notując 85% skuteczności po pierwszym podaniu i zapisując na koncie aż 37 uderzeń kończących. Błędów miał prawie tyle samo, ale Fognini mocno dziś pomagał. Popełnił 44 niewymuszone błędy, a piłek wygrywających naliczono mu zaledwie 14. Przy takiej różnicy reprezentant Italii nie mógł liczyć na sukces. W półtorej godziny Wawrinka zwyciężył do dwóch, trzech i ponownie dwóch.

Jutro ta sama dwójka Szwajcarów zmierzy się z Paolo Lorenzim i Andreasem Seppim w grze podwójnej.

Szwajcaria – Włochy 2:0
R. Federer – S. Bolelli 7:6(2), 6:4, 6:4
S. Wawrinka – F. Fognini 6:2, 6:3, 6:2