Wimbledon NA ŻYWO: dzień I

/ Tomasz Krasoń , źródło: własne, foto: AFP

Rusza najsłynniejszy turniej tenisowy świata. Zapraszamy na relację tekstową z najważniejszy poniedziałkowych wydarzeń na Wimbledonie. Dziś na kort wyjdą m.in. Agnieszka Radwańska i Paula Kania.

Weź udział w typowaniu wyników Wimbledonu i rywalizuj o cenne nagrody (sprzęt tenisowy marki Head)!

Wyniki turnieju mężczyzn.

Wyniki turnieju kobiet.

Tym samym kończymy relację z pierwszego dnia Wimbledonu. Dziękujemy, że byliście z nami.
Na pewno najważniejszym wydarzeniem dnia był wielkoszlemowy debiut Pauli Kani, o której w korespondencji z Londynu pisze Artur St. Rolak – Co, na Kanię nie przyszli? Faworyci raczej wygrywali swoje mecze, choć nie zabrakło niespodzianek mniejszego kalibru. Z rozstawionych odpadli Fernando Verdasco, Andreas Seppi i Vasek Pospisil oraz Samantha Stosur, Sloane Stephens i Garbine Muguruza. Z powodu opadów nie udało się dokończyć wszystkich pojedynków. Wśród przerwanych pojedynków znalazł się również mecz Agnieszki Radwańskiej z Andreeą Mitu przy prowadzeniu Polki 4:2 w pierwszym secie.

21:29 Mamy komunikat, że tenisiści i tenisistki dziś już na korty nie wrócą. Przerwane 7 spotkań zostanie dokończone jutro.

21:19 Gry na kortach wciąż zawieszone. A czasu na ich wznowienie coraz mniej, gdyż niebawem w Londynie zacznie zapadać zmrok.

21:06 W Londynie pada. Choć prognozy tego nie zapowiadały. Możemy jedynie liczyć na to, że opad jest przelotny i gry zostaną wznowione. Ale gwarancji oczywiście nie ma.

5:4 Gem dla Melzera, zgodnie z planem. Za chwilę najważniejszy moment. Ale… Chyba zaczyna padać!

21:01 Benjamin Becker wygrywa 6:4, 6:3, 6:4 z Donaldem Youngiem. Z kolei ciekawie robi się u Errani i Garcii. Francuzka wygrała drugiego seta po tie breaku i zaraz zacznie się decydująca partia.

5:3 Tsonga robi swoje. Od awansu dzieli go już tylko jeden gem.

4:3 Melzer wygrywa podanie. Na koniec gema Tsonga zaliczył dość niebezpiecznie wyglądający poślizg, ale na szczęście nic mu się nie stało. Austriak narzeka na zapadające jego zdaniem ciemności.

4:2 Kolejny dobry gem serwisowy Tsongi. Francuz ma już na koncie 18 asów i zmierza do wygranej. W kontekście całego meczu nie można powiedzieć, że pewnie, ale w chwili obecnej mecz wydaje się rozstrzygnięty.

20:52 A na centralnym ekspresowa wygrana Dominiki Cibulkovej. Słowaczka pokonała Aleksandrę Wozniak 6:1, 6:2.

20:51 Mistrzyni turnieju w 's-Hertogenbosch, Coco Vandeweghe, wyeliminowałą Garbine Muguruzę. Amerykanka zwycieżyła w decydującej odsłonie 7:5.

3:2 Melzer teraz wygrywa gema, ale na razie jego perspektywy na odrobienie straty przełamania przedstawiają się dość marnie.

3:1 Pewny gem i podwyższone prowadzenie Francuza.

2:1 Długi gem, wysoki poziom i przełamanie dla Tsongi! Decydujący moment meczu?

1:1 Tsonga również nie ma problemów ze swoim serwisem.

20:35 Zakończył się mecz Andrieja Kuzniecowa z Danielem Evansem. Rosjanin wygrał czwartą partię w tie breaku. Oznacza to, że za chwilę na korcie numer 2 pojawią się Agnieszka Radwańska i Andreea Mitu.

20:34 Ciekawe rzeczy dzieją się na korcie numer 7, gdzie walczą Garbine Muguruza i Coco Vandeweghe. Hiszpanka obroniła przy swoim podaniu cztery meczbole i doprowadziła w trzecim secie do stanu 5:5.

0:1 Melzer rozpoczyna piątego seta od pewnie wygranego podania.

6:2 2 asy na koniec gema i seta. Tsonga wyrównuje i to chyba on będzie faworytem decydującej partii.

5:2 Jest kolejny break dla Francuza. W czwartym secie chyba już się nic nie wydarzy. Melzer tymczasem ponownie opuszcza kort. Problemy żołądkowe? Austriak otrzymał upomnienie za przedłużanie gry.

20:26 Na korcie numer 18 pierwsza w tej edycji Wimbledonu "wydłużona" decydująca partia. Fabio Fognini i Alex Kuznetsov remisują obecnie 6:6. Warto dodać, że rozstawiony Włoch w tym meczu musiał odrabiać solidne straty – dwa pierwsze sety przegrał 2:6 i 1:6.

4:2 Tsonga raczej nie ma w planach prezentów dla swojego rywala. Francuz i tak wpędził się w bardzo niewygodną sytuację.

20:21 Dzieje się na innych kortach. Cibulkova wygrała pierwszego seta z Wozniak 6:1, Errani na znienawidzonej przez siebie trawę dobrze sobie radzi z Caroline Garcią (6:2, 3:3), a w decydującą fazę wkracza trzecia partia spotkania Garbine Muguruzy z Coco Vandeweghe.

3:2 Tsonga i Melzer wygrywają serwisy.

2:1 Przerwa medyczna przyniosła oczekiwany skutek. Melzer przerwał marsz Tsongi i zdobył pierwszego gema w czwartej partii.

20:09 U Tsongi i Melzera nadprogramowa przerwa. Austriak w szatni korzysta z pomocy medycznej.

20:06 Agnieszka Radwańska jeszcze dziś zagra mecz pierwszej rundy z Andreeą Mitu. Już teraz wiemy, z kim Polka może się zmierzyć w kolejnej fazie turnieju. Potencjalną rywalką Isi jest Casey Dellacqua – Australijka pokonała 3:6, 7:6(4), 6:3 Anett Kontaveit.

2:0 Tsonga tymczasem nie składa broni. Czwartego seta rozpoczyna od mocnego uderzenia, czyli zdobycia breaka.

20:04 Zakończył się już mecz mistrzyni z 2011 roku. Petra Kvitova pokonała 6:3, 6:0 Andreę Hlavackovą.

""

19:55 W drugiej rundzie melduje się także Marin Cilić. Po dwóch zaciętych setach Chorwat zdominował Paula-Henri Mathieu i wygrał 6:4, 6:7(2), 6:2, 6:1.

3:6 Melzer nie czekał z zakończeniem seta do swojego gema serwisowego. Świetna gra Austriaka dała mu jeszcze jednego breaka. Podwójny zysk – obniżone morale Tsongi i możliwość rozpoczęcia czwartego seta swoim podaniem.

3:5 Melzer wygrywa swoje podanie bez straty punktu. Leworęczny Austriak jest teraz na fali.

""

3:4 Jest break dla Melzera! Kto w trakcie pierwszej partii by się spodziewał takiego rozwoju wydarzeń? Ale Tsonga wyraźnie obniżył loty, gra niedbale, bez pomysłu.

19:46 A jednak nie kończymy jeszcze zmagań na korcie centralnym. Organizatorzy desygnowali na główny obiekt Dominikę Cibulkovą i Aleksandrę Wozniak. To może być ciekawy mecz.

19:39 Daniel Evans wygrywa trzeciego seta 6:3 i odrabia częśc strat do Andrieja Kuzniecowa. Zaraz zacznie się czwarty set, czyli na Agnieszkę Radwańską poczekamy jeszcze co najmniej pół godziny. Na Polkę czekać będzie mogła również jej potencjalna rywalka w drugiej rundzie. Dellacqua i Kontaveit właśnie zaczynają trzecią partię. Pierwszą 6:3 wygrała Estonka, drugą po tie breaku Australijka.

19:36 Dłużej nie potrwa już natomiast wejście w turniej Novaka Djokovicia. Rozstawiony z "jedynką" Serb pokonał 6:0, 6:1, 6:4 Andrieja Gołubiewa. Zakończenie spotkania Djokovicia oznacza koniec poniedziałkowej rywalizacji na korcie centralnym. We wtorek otworzy ją natomiast Sabine Lisicki, a rywalką zeszłorocznej finalistki będzie Julia Glushko. Później na głównej arenie zaplanowno pojedynki Rafy Nadala z Martinem Klizanem oraz Sereny Williams z Anną Tatishvili.

3:2 Tsonga i Melzer zgodnie z zasadą własnego podania. Ten mecz może jeszcze trochę potrwać.

19:31 Pojawił się już plan gier na wtorek. Aż czwórka Polaków rozpocznie rywalizację o godzinie 12.30. Michał Przysiężny z Lleytoem Hewittem na korcie numer 3, Katarzyna Piter z Andreą Petkovic na korcie numer 18, Jerzy Janowicz z Somdevem Devvarmanem na korcie numer 17 i Łukasz Kubot z Janem-Lennardem Struffem na korcie numer 4. Później zacznie tylko Urszula Radwańska. Jej mecz z Angelique Kerber zaplanowano jako trzeci w kolejności na korcie numer 2.

Szczegóły planu gier na wtorek

19:30 Na korcie numer 2 Daniel Evans prowadzi w trzecim secie spotkania z Andriejem Kuzniecowem. Czas do rozpoczęcia meczu przez Agnieszkę Radwańską może się znów wydłużyć.

2:1 Pewnie wygrany gem serwisowy Tsongi.

1:1 Bez przełamania. Melzer tak jak w drugim secie wygrał pierwszy maratoński gem serwisowy.

19:25 Znów długi gem na początku seta. Tsonga marnuje break pointy, obecnie jest piąta równowaga. Pierwszego seta w międzyczasie wygrała mistrzyni z 2011 roku, Petra Kvitova, grająca z rodaczką Andreą Hlavackovą.

1:0 Tsonga zaczyna drugiego seta od wygrania podania.

3:6 Było 15-30, Tsongę dzieliły od odrobienia straty 2 punkty, ale Francuz nie wytrzymał i Melzer zakończył seta przy pierwszym setbolu.

3:5 Za chwilę ostatnia szansa Tsongi na odrobienie straty przełamania.

19:05 Kolejnym tenisistą, który awansował do drugiej rundy jest Roberto Bautista Agut. Rozstawiony z numerem 27 Hiszpan wygrał 6:3, 6:7(3), 6:4, 7:5 ze Stevem Johnsonem.

2:5 Po emocjonującym początku drugiej partii gra się uspokoiła. Melzer utrzymał serwis.

2:4 Tsonga wygrywa podanie.

18:59 Djoković zdążył już wygrać dwa sety i prowadzi z Gołubiewem 6:0, 6:1. Panowie zwolnili natomiast na korcie numer 2 – w meczu Kuzniecowa z Evansem jest 4:5 w drugiej partii.

1:4 Jedno cudowne minięcie Tsongi to za mało. Melzer gra teraz bardzo pewnie, gema zakończył asem i prowadzi już 4:1.

1:3 Zaczyna się dziać coś nowego. Tsonga obniżył loty i stracił podanie. Kilkanaście minut temu taki scenariusz wydawał się nierealny.

1:2 Znów szybki gem. Melzer odważnie atakuje przy siatce. Teraz się wyraźnie opłaciło.

1:1 Gem zdecydowanie krótszy od poprzedniego. Tsonga oddał w nim tylko jeden punkt i pewnie utrzymał podanie.

0:1 W końcu. Melzer się doczekał i to on wygrał pierwszego gema drugiej partii.

18:41 Melzer i Tsonga postanowili rozegrać strasznie długiego gema na początek drugiego seta. Właśnie mamy ósmą równowagę. Z kolei na korcie centralnym Djoković nie stracił jeszcze gema – Serb prowadzi 6:0, 3:0.

18:30 David Ferrer z kolei ogrywa swojego rodaka Pablo Carreno-Bustę. Oprócz wpadki w drugiej partii, którą faworyzowany Hiszpan przegrał w tie breaku, Ferrer nie miał najmniejszych problemów. W pozostałych trzech setach stracił tylko dwa gemy.

""

6:1 Po 23 minutach Tsonga wygrywa pierwszą partię z Melzerem 6:1. Na pozostałych głównych arenach też idzie szybko. Djoković prowadzi z Gołubiewem 5:0, a Kuzniecow wygrał z Evansem inauguracyjna odsłonę również 6:1.

18:27 Pewne zwycięstwo Flavii Pennetty. Rozstawiona z "dwunastką" Włoszka wygrywa 6:2, 6:3 z Janą Cepelovą.

5:1 Honorowy gem dla Melzera, ale losów seta to raczej nie odmieni.

5:0 Tsonga, jak na dwukrotnego półfinalistę Wimbledonu, świetnie zaczął tegoroczny turniej. Właśnie "na sucho" wygrał własne podanie i jest o krok od wygrania seta.

4:0 Melzer zaczął ambitnie, ale wyraźnie mu nie idzie. Zdarzył się podwójny błąd i znów stracił podanie. Chyba nic nie odbierze Tsondze zwycięstwa w pierwszej partii.

3:0 Kolejny gem, w którym Melzer miał break pointa, ale go nie wykorzystał. Tsonga zaryzykował przy 30-40 drugim podaniem. Opłaciło się, bo po chwili wygrał gema.

18:14 Także na innych arenach zaczynają się męskie mecze. Na centralny wyszli Novak Djoković i Andriej Gołubiew, a na "dwójkę" Andriej Kuzniecow i Daniel Evans. Po Rosjaninie i Brytyjczyku w kolejce czekają Agnieszka Radwańska i Andreea Mitu.

2:0 Kolejny gem z break pointami. Tym razem wykorzystanymi. Było 0:40, trzy szanse na przełamanie i druga z nich zamieniona przez Tsongę na breaka po długiej akcji zakończonej ładnym wolejem.

18:12 Z turnieju odpada rozstawiony z numerem 31 Vasek Pospisil. Kanadyjczyk przegrał 6:7(6), 6:4, 5:7, 3:6 z Robinem Haase.

1:0 Tsonga zaczyna mecz o utrzymania serwisu. Ale było ciekawie – Melzer miał nawet break pointa.

18:04 Na korcie numer 1 Tsonga i Melzer właśnie kończą rozgrzewkę. Francuz wczoraj trenował na kortach Wimbledonu:

""

18:02 Do drugiej rundy awansowali Radek Stepanek i Tim Puetz. Doświadczony Czech pokonał w trzech setach Pablo Cuevasa i już może czekać na Novaka Djokovicia. Z kolei niemiecki kwalifikant po przegraniu pierwszej partii z Tejmurazem Gabaszwili, zdołał odmienić swoją grę i pewnie wygrać kolejne sety.

17:59 Obecnie na kortach Wimbledonu przeważają męskie pojedynki. Trwają tylko trzy kobiece mecze – Flavia Pennetta wygrała pierwszego seta z Janą Cepelovą, Mona Barthel prowadzi 3:0 w drugim secie z Rominą Oprandi, a Timea Babos po wygraniu pierwszej partii toczy zaciętą walkę z Naomi Broady w drugiej partii.

17:53 Za chwilę przeniesiemy się z nasza relacją na kort numer 1, gdzie Jo-Wilfried Tsonga walczyć będzie z Jurgenem Melzerem. Zanim Francuz i Austriak rozpoczną spotkanie, zrobimy szybki przegląd wydarzeń na innych kortach.

17:51 Venus Williams w drugiej rundzie. Od stanu 2:2 w trzecim secie Amerykanka zdecydowanie przyspieszyła, wygrała cztery gemy z rzędu i triumfowała 6:2.

17:48 Na korcie centralnym zakończył się właśnie mecz Pauli Kani z Na Li. Polska debiutantka w turnieju wielkoszlemowym wprawdzie przegrała, ale jej występ należy ocenić bardzo pozytywnie. Szczególnie, że Paula zagrała bez żadnych kompleksów i prowadziła w pierwszej partii 5:3. Przeczytaj więcej o meczu Kani z Li.

17:47 Sytuację opanowuje również David Ferrer. Rozstawiony z "siódemką" Hiszpan wygrał trzecią partię pojedynku ze swoim rodakiem Pablo Carreno-Bustą 6:1 i prowadzi w meczu 2-1.

2:5 Chyba już nikt i nic nie odbierze Venus Williams awansu do drugiej rundy. Amerykanka po raz drugi przełamała Torro-Flor i będzie teraz serwować po zwycuęstwo w meczu.

2:4 Może nie w stu procentach pewnie, ale Williams utrzymuje podanie i podwyższa prowadzenie. Zwycięskie zakończenie trudnego dla byłej mistrzyni Wimbledonu meczu coraz bliżej.

17:44 Do drugiej rundy awansował właśnie Grigor Dimitrow. Bułgar pokonał 7:6(1), 6:3, 6:2 Ryana Harrisona.

2:3 Doczekaliśmy się. Gema lepiej zaczęła Hiszpanka, ale później do głosu doszła Williams i to ona jako pierwsza uzyskała przełamanie w decydującej rozgrywce.

2:2 Venus do zera wygrywa własne podanie. Kiedy doczekamy się breaka?

2:1 W trzecim secie wciąż bez przełamań. I ponownie z przodu Torro-Flor.

1:1 Williams odpowiada wygranym podaniem.

17:28 Ciekawe wydarzenia także na korcie numer 3, gdzie walczą dwaj Hiszpanie, David Ferrer i Pablo Carreno-Busta. Faworyt wygrał pierwszego seta 6:0, by drugiego przegrać w tie breaku. Panowie zaczynają trzecią partię.

1:0 Torro-Flor ani myśli zwalniać. Trzeciego seta spotkania z Venus Williams rozpoczęła od pewnie wygranego podania.

17:23 W turnieju kobiet na razie też mieliśmy dwie większe niespodzianki. Największą jest chyba porażka Samanthy Stosur (nr 17). Była mistrzyni US Open przegrała w dwóch setach z Yaniną Wickmayer. Z kolei Sloane Stephens (nr 18) uległa Marii Kirilenko, ostatnio mającej spore problemy ze zdrowiem i z formą.

6:4 I Maria-Teresa Torro-Flor doprowadza do wyrównania! Williams miała szanse na doprowadzenie do stanu 5:5, ale to Hiszpanka okazała skuteczniejsza. Na korcie numer 2 panie będą grały więc trzecią partię. Mecz Agnieszki Radwańskiej z Andreeą Mitu zacznie się pewnie jeszcze później.

17:17 Z męskiego Wimbledonu odpadło już dwóch rozstawionych tenisistów. Jako pierwszy Fernando Verdasco (nr 18), który w czterech setach przegrał z Marinko Matoseviciem, a następnie Andreas Seppi (nr 23). Włoch nie wykorzystał prowadzenia 2-1 w setach i ostatecznie przegrał 3:6, 6:2, 6:4, 6:7(5), 4:6 z Leonardo Mayerem.

5:4 Torri-Flor pewnie wygrywa swoje podanie. Williams za chwilę będzie musiała utrzymać serwis, aby nie doszło do trzeciego seta.

4:4 Venus Williams walczy z Marią-Teresą Torro-Flor na korcie numer 2. Pierwszą partię doświadczona Amerykanka wygrała 6:4, ale w drugiej ma problem z uzyskaniem przewagi nad ofensywnie grającą Hiszpanką.

17:05 Wracamy do relacji ciągłej z kortów Wimbledonu. Cały czas przyglądając się świetnej walce Pauli Kani z Na Li, będzie także śledzić wydarzenia na innych kortach. Na razie skupimy sie na końcówce drugiego seta spotkania Venus Williams z Marią-Teresą Torro-Flor.

16:20 Już za kilka minut na Korcie Centralnym pojawią się Paula Kania i Na Li. Z tego meczu na naszej stronie osobna relacja tekstowa. Do relacji ciągłej wrócimy z kolei po dwudziestominutowej przerwie.

16:17 Rywalem Murraya w drugiej rundzie będzie Blaż Rola, który pokonał dziś Pablo Andujara 6:3, 6:1, 6:4.

""

7:5 Pod koniec mieliśmy jeszcze trochę emocji, ale od stanu 0-30 cztery kolejne punkty wygrał Andy Murray. Szkot kończy spotkanie asem.

6:5 Niesamowite! Od 40-0 Goffin przegrał pięć kolejnych punktów (najpierw nieskuteczny skrót, następnie aut z bekhendu, przy trzeciej piłce gemowej podwójny błąd, a od równowagi dwie przegrane wymiany z głębi kortu)!

5:5 Murray bez mrugnięcia wytrzymał presję. Szkot wygrywa podanie na sucho, kończąc gema dwoma wygrywającym serwisami.

4:5 Od 40-15 Goffin przegrał dwa koleje punkty, ale do break pointów Murray nie doprowadził. Belg ostatecznie wykorzystał czwartą piłkę gemową.

15:59 Yvonne Meusburger wygrała z Vanią King 7:5, 6:3. W pierwszy secie Amerykanka prowadziła 5:0, a jednak nie miała nawet jednego setbola!

4:4 Błyskawiczny gem Murraya, który przy 30-0 notuje dwa wygrywające serwisy.

15:53 Nad Wimbledonem zbierają się chmury, dziś w późniejszych godzinach zapowiadane są przelotne opady deszczu.

15:52 Jimmy Wang wygrał z kolei z Alejandro Gonzalezem 6:3, 6:3, 6:2 i to właśnie Tajwańczyk będzie kolejnym rywalem Jużnego.

15:50 Michaił Jużnyj rozbił reprezentanta gospodarzy Jamesa Warda 6:2, 6:2, 6:1.

3:3 Tym razem gem dla Murraya bez większej historii. Przy 40-0 wygrywający return Goffina, ale przy kolejnej piłce Belg pomylił się z bekhendu.

15:48 Baghdatis wygrał pierwszego seta z Brownem 6:4.

2:3 Efektowny spektakl na Korcie Centralnym. Przy 40-30 Goffin popisał się niesamowitym paasing shotem (zagranym bekhendowym slajsem).

15:45 Niewykorzystane okazje (cztery setbole) zemściły się na Lucić-Baroni. Azarenka wygrywa z doświadczoną Chorwatką 6:3, 7:5. Była liderka rankingu zagra teraz z Bojaną Jovanovski.

""

2:2 Robi się bardzo dobry mecz na korcie centralnym. Efektownymi akcjami Murray wybronił dwa break pointy od 15-40 i utrzymał podanie.

15:44 Tomas Berdych na korcie numer 2 wygrał z Victorem Hanescu 6:7(5), 6:1, 6:4, 6:3. Na obiekce tym zagra teraz Venus Williams z Marią-Teresą Torro-Flor, następnie Daniel Evans z Andriejem Kuzniecowem, a następnie w końcu Agnieszka Radwańska z Andrreą Mitu.

""

1:3 Robi się bardzo ciekawie na korcie centralnym! Grający jak natchniony Goffin przełamuje serwis Szkota! Przy 15-40 obrońca tytułu wybronił się kombinacyjną kacją

15:34 Azarenka w drugim secie z Lucić-Baroni wyciągnęła z 3:5 na 5:5, broniąc cztery piłki setowe (w tym trzy przy podaniu Chorwatki)!

1:1 Błyskawiczny gem Murraya, który przy 40-0 notuje asa.

0:1 Skutecznym serwisem Goffin wybronił break point, a następnie wygrał również dwa kolejne punkty.

6:4 Murray natomiast pewnie dopina drugiego seta. Szkot wygrywa serwis na sucho, kończąc asem.

15:22 Bojana Jovanovski pokonała Johannę Larsson 7:6(2), 6:0. Serbka zagra teraz z Azarenką lub Lucić-Baroni.

5:4 Bardzo ładny gem w wykonaniu Goffina. Przy 40-15 Belg chciał popisał się smeczem z wyskoku, ale zagrał piłkę w siatkę. Przy drugiej piłce gemowej wygrywający serwis Belga.

15:17 Ernests Gulbis wygrał emocjonujący pojedynek z Jurgenem Zoppem 7:6(7), 7:5, 7:6(10).

15:14 Lauren Davis rozbiła Alisę Klejbanową 6:1, 6:2. Utalentowana Amerykanka zagra teraz z Flavią Pennettą lub Janą Cepalovą.

15:12 Na korcie numer 12 rozgrzewają się Marcos Baghdatis i Dustin Brown. Zapowiada się tam bardzo interesujący pojedynek.

4:3 Dobrym serwisem wybronił Goffin break point i wygrał również dwa kolejne punkty, kończąc gema pewnym smeczem.

15:08 Jekatarina Makarowa wyszła z opresji i wygrała z Kimiko Date-Krumm 3:6, 6:4, 7:5.

15:07 Marinko Matosevic wygrywa z rozstawionym z numerem osiemnaście Fernando Verdasco 6:4, 4:6, 6:4, 6:2.

""

4:2 Szkot na sucho wygrywa własne podanie, kończąc asem.

15:03 Shuai Peng wygrała z reprezentantką gospodarzy Johanną Kontą 6:4, 3:6, 6:4; a na korcie numer 2 Tomas Berdych prowadzi z Victorem Hanescu 6:7(1), 6:1, 6:4.

3:2 Goffin pewnie utrzymuje podanie (do 15). Nieco rozluźniony Murray pakuje ostatnią piłkę w pół siatki.

14:58 Wielkie emocje na korcie numer 17. W trzecim secie pojedynku Jekatariny Makarowej z Kimiko Date-Krumm mamym 5:5. 43-letnia Japonka wyciągnęła z 3:5.

""

14:54 Gilles Simon pokonał Konstantina Krawczuka 6:2, 7:6(5), 7:5.

14:53 Azarenka wygrywa pierwszego seta z Lucić-Baroni 6:3.

2:1 Raczej długo na mecz Kani nie przyjdzie nam czekać. Goffin traci podanie. Przy 15-40 Belg efektownym drajw-wolejem wybronił pierwszy break point, ale następnie pomylił się z forhendu.

1:1 Obrońca tytułu bez problemu pilnuje swojego podania.

0:1 Moment świetnej gry Goffina, który od 0-30 wygrał w efektowny sposób trzy kolejne punkty. Szkot zdołał doprowadzić do równowagi, ale następnie dwa wygrywające serwisy Belga.

14:43 Ciekawie robi się na korcie numer 1. Azarenka prowadziła z Lucić-Baroni 4:1, ale teraz dwa kolejne gemy zapisała na swoje konto doświadczona Chorwatka.

14:41 Matosevic prowadzi z Verdasco 2-1 w setach (6:4, 4:6, 6:4).

6:1 No i jest. Murray wygrywa pierwszego seta z Goffinem, popisując się przy setbolu (40-30) skutecznym serwisem. Pierwsza partia trwała 29 minut.

""

5:1 Murray powoli zbliża się do wygrania pierwszego seta. Szkot po raz drugi przełamuje Goffina, popisując się przy break pointcie pięknym lobem.

14:35 Z turniejem żegna się już druga rozstawiona tenisistka! Do Sam Stosur (nr 17) dołączyła Sloane Stephens, która przegrała emocjonującą batalię z Marią Kirilenko 2:6, 6:7(6).

4:1 Kopia poprzednich gemów. Pierwsze piłki wyrównane, potem Murray odskakuje i po dwóch kończących forhendach wygrywa gema. Przy po 30-30 Goffin upada na kort – poślizgnął się. Na szczęście bez  konsekwencji.

3:1 Pierwszy gem na koncie Goffina. Przy stanie po 30 Belg zdobywa ważny punkt smeczem, a przy piłce gemowej pomaga mu Murray, który uderza z forhendu w aut.

3:0 Szkot na razie bez problemów z utrzymaniem podania. Na 40-15 znakomity passin shot z bekhendu, Goffin odpowiada kończącym wolejem. Na wyrównanie go jednak stać – jego forhend ląduje na aucie.

2:0 Murray zamierza szybko rozprawić się z rywalem. Drugi gem i pierwsze przełamanie. Goffin broni pierwszego break pointa, jednak przy drugim myli się z forhendu.

1:0 Dobre otwarcie Murray’a. Szkot prowadzi 40-0 po trzech niewymuszonych błędach Goffina. Dwie pomyłki Andy’ego i robi się 40-30, ale obrońca tytułu kończy gema asem.

14:10 Zaczynamy zmagania na korcie centralnym. Jako pierwszy serwuje Andy Murray.

14:08 Zacięta batalia Ernestsa Gulbisa z Jurgenem Zoppem. Łotysz wygrał pierwszego seta w tie breaku 9-7, a w drugiej partii mamy 5:5.

14:06 Na korcie numer 1 rozgrzewają się już Wiktoria Azarenka i Mirjana Lucić-Baroni.

14:05 Polona Hercog wygrała z Paulą Ormaecheą 6:4, 6:4.

14:04 Verdasco wygrał pierwszego seta z Matoseviciem 6:4. Pierwsza parta zakończyła się takim samym rezultatem na korzyść Australijczyka.

14:02 Owacja na stojąco dla wchodzących na kort centralny Murrya i Goffina.

14:00 W pojedynku Makarowej (nr 22) z weteranką Date-Krumm mamy po jeden w setach (3:6, 6:4).

13:56 Nie trzeba chyba mówić na co czekają dziś Brytyjczycy. Murray i Goffin za moment pojawią się na korcie centralnym.

""

13:54 Barbora Zahlavova Strycova wygrała z Ałłą Kudriawcewą 6:2, 6:2. Czeszka w drugiej rundzie zagra z Wiesniną.

13:53 Pierwszy mecz wygrała też Misaki Doi, pokonując Elinę Switolinę 6:4, 6:1.

13:52 No i Sam Stosur żegna się z Wimbledonem po pierwszej rundzie! Rozstawiona z numerem 17 Australijka przegrywa z Yaniną Wickmayer 3:6, 4:6.

13:48 Bardzo interesująco również na innych obiektach. Rozstawiony z szóstką Berdych przegrał pierwszego seta z Hanescu w tie breaku 5-7. Kirilenko wygrała pierwszego seta ze Stephens (nr 18) 6:2, a Matosevic z Verdasco (nr 18) 6:4.

13:46 O przetrwanie na korcie numer trzy walczy Sam Stosur (nr 17). Australijka przegrała pierwszego seta w Yaniną Wickmayer 3:6, a w drugiej partii przegrywała już 2:5. Sam wygrała jednak dwa kolejne gemy i serwuje teraz przy 4:5.

13:43 Jako pierwsza w drugiej rundzie melduje się Jelena Wiesnina, po zwycięstwie nad Patricią Mayr-Achleitner 6:0, 6:4. Mecz trwał zaledwie 53 minuty.

13:40 Pierwszy spotkaniem w najszym LiveBoxie będzie otwierający rywalizację na Korcie Centralnym mecz Andy Murraya z Davidem Goffinem. Już teraz na innych obiektach dzieje się jednak wiele ciekawego, o czym już za moment 🙂

13:38  Witamy serdecznie! Przed nami dwa tygodnie tenisowego święta, które przeżywać możecie wspólnie z portalem Tenisklub.pl. Gorąco zachęcamy do śledzenia całodniowych relacji "ciągłych" z Wimbledonu, a także osobnych relacji tekstowych ze wszystkich spotkań singlowych Polaków. Dla nas dzisiaj oczywiście najważniejszymi wydarzeniami będzie mecz Agnieszki Radwańskiej z Andreeą Mitu (ostatni pojedynek dnia na korcie numer 2, z pewnością nie zacznie się wcześniej niż o 19, a bardzo możliwe, że dopiero po 20) oraz Pauli Kani z Na Li (drugi pojedynek dnia na korcie centralnym, może przypuszczać, że rozpocznie się w okolicach godziny 17).