Madryt: Horror z happy endem!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu pokonała po trzysetowym boju Swietłanę Kuzniecową. Rosjanka miała w tie breaku trzy piłki meczowe, ale Polce nie zadrżała ręka i odwróciła losy rywalizacji.

Ten mecz miał trzy oblicza. Pierwszego seta pewnie wygrała Radwańska. Krakowianka wygrała pierwsze cztery gemy spotkania, dwukrotnie przełamując Rosjankę, i zbudowała solidną podstawę pod zwycięstwo. Kuzniecowej udało się odrobić jednego breaka, jednak gra gem za gem działała na korzyść trzeciej rakiety świata. Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od przełamania autorstwa Radwańskiej. Niestety, dominacja turniejowej "trójki" nie trwała długo. Kuzniecowa od stanu 3:3 dyktowała tempo i zapisała na swoim koncie trzy z czterech kolejnych gemów.

Wydawało się, że Rosjanka złapała wiatr w żagle i nie da sobie już wydrzeć zwyciestwa w całym spotkaniu. 28-latka prowadziła 4:1. Wtedy poderwała się do walki Radwańska. Polka wygrała cztery gemy z rzędu i serwowała na zwycięstwo. Kuzniecowa odrobiła przełamanie i wszystko wróciło do punktu zero. Obie zawodniczki utrzymały swoje podanie, co oznaczało tie breaka.

Kuzniecowa ponownie przypuściła atak, a szybki mini break stawiał ją w korzystnym położeniu na początku tie breaka. Rosjanka zmierzała po zwycięstwo. Punkt za punktem i tak do 6-3. Trzy piłki meczowe. Pierwsza, druga, trzecia – wszystkie obroniła Radwańśka. 28-latka nie poradziła sobie z naporem Polki, która w kluczowym momencie, przy stanie 6-6 popisała się niesamowitym uderzeniem w linię. Po trzech meczbolach Kuzniecowej przyszedł czas na pierwszego "Isi". Długiej wymiany i wojny nerwów nie wytrzymała Rosjanka i trafiła w siatkę.

Rosjanka długo nie zapomni pojedynku z Agnieszką Radwańską. Po raz drugi w ostatnich dniach prowadziła 6:4 w decydującym secie i przegrała. Tak było w finale w Oeiras, tak też było w środę w Madrycie.

Polkę już jutro czeka kolejny pojedynek. W meczu, którego stawką będzie miejsce w ćwierćfinale, zmierzy się z Robertą Vinci.

Zapis relacji live:
6-8 Coś niesamowitego! Fantastyczna wymiana i Kuzniecowa w końcu nie wytrzymuje, trafia w siatkę!

6-7 Cóż za uderzenie Radwańskiej! Idealnie w linię i Polka ma pierwszego meczbola!

6-6 Rosjanka kolejny raz w siatkę! Kuzniecowa zmarnowała pierwszego meczbola przy swoim serwisie.

6-5 Kuzniecowa włożyła wszystkie swoje sił w return i trafiła w siatkę z returnu. Kolejna piłka meczowa obroniona.

6-4 Pierwszy meczbol obroniony.

6-3 Piłka meczowa dla Kuzniecowej. Return Radwańskiej trafia w siatkę.

4-3 Agnieszka tym razem zrobiła znakomity użytek z serwisu. Return Kuzniecowej daleko poza linią końcową.

4-2 Jaka szkoda! Aut w takim momencie… Polka miała szansę na skończenie tej akcji. Niestety, nie trafiła w kort. Kolejny mini break Rosjanki.

3-2 Radwańska odzyskuje mini breaka. Kuzniecowa wyrzuca piłkę w aut.

2-1 Niestety, pierwszego mini breaka zalicza Kuzniecowa. Rosjanka już nie po raz pierwszy świetnie radzi sobie z serwisem Polki.

Nie ma już miejsca na błędy. Kto wygra tie breaka, wygra cały mecz…

6:6 Radwańska wygrywa piłkę gemową i doprowadza do tie breaka. Ależ emocje!

6:5 (15-40) Chyba czeka nas tie break. Radwańska posyła asa na 40-15.

Gem o być albo nie być. Radwańska musi wygrać swój serwis, jeżeli chce pozostać w grze o trzecią rundę.

6:5
Kuzniecowa bliżej zwycięstwa. Rosjanka utrzymuje podanie i prowadzi 6:5. Jest o gema od zwycięstwa. Gorzej funkcjonuje teraz return Polki, a Kuzniecowa znów lepiej serwuje.

5:5 Słaby serwis Polki i Kuzniecowa ponownie returnem z forhendu zdobywa punkt. Przełamanie powrotne i cały mecz zacyna się od nowa. Szkoda niewykorzystanej szansy i atutu własnego podania…

4:5 (40-30) Radwańska broni pierwszego break pointa. Znakomity bekhend Polki. Rosjanka stała i tylko się przyglądała.

4:5 Podwójny błąd serwisowy. Rosjanka po raz pierwszy w tym meczu dwa razy z rzędu myli się przy serwisie i daje się przełamać na 4:5. Radwańska będzie zaraz serwowała na wygraną.

4:4 (40-AD) Agresywna gra przynosi efekt. Kuzniecowa zmuszona do błędu, a to oznacza break pointa dla Radwańskiej.

4:4 (40-40) Kuzniecowa uderza w siatkę. Równowaga. A emocje coraz większe!

4:4 (40-30) W takim momencie taki serwis.. Kuzniecowa seruje na zewnątrz kortu. Radwańska nie daje rady wyprowadzić kontry. Piłka gemowa dla Rosjanki.

4:4 Remis! Znakomite dwie piłki w wykonaniu Radwańskiej. Najpierw seria uderzeń ne bekhend Kuzniecowej, która daje prowadzenie 40-15, a następnie as kończacy gema.

4:3 Jest przełamanie! Krakowianka wreszcie wykorzystuje break pointa. Ważne, żeby Radwańska utrzymała teraz własne podanie na 4:4.

4:2 (40-AD) Kuzniecowa miałą już piłkę gemową, jednak Radwańska doprowadziła do równowagi, a teraz po świetnej akcji ma break pointa.

4:2 (40-40 Rosjanka ponownie wychodzi obronną ręką z opresji.

4:2 (40-AD) Kuzniecowa obroniła pierwszego break pointa, ale popełniła kolejny błąd. Drugi break point.

4:2 (30-40) Huśtawka nastroju po stronie Kuzniecowej. Najpierw aut na 30-30, a po chwili aut i break point dla Radwańskiej.

4:2 (15-30) Agnieszka zaczyna wracać na właściwe tory. Kuzniecowej przytrafiają się teraz błędy.

4:2 O to chodziło! Radwańska wygrywa do 0. Dobry gem w wykonaniu Polki i pojawia się prom nadziei. Ten mecz jest jeszcze do wygrania!

4:1 Kuzniecowa coraz bliżej zwyciętwa w tym secie i całym meczu. Wygląda to coraz gorzej. Liczne błędy wkradają się w poczyniania Agnieszki. Dwa niewymuszone błędy na 30-15 i 40-15 dla Rosjanki okazały się kluczowe.

3:1 Tomasz Wiktorowskie radził Radwańskiej serwis na bekhend. Polce nie do końca udało się to zrealizować, bowiem Kuzniecowa dwukrotnie zaprezentowała niezwykle mocny return z forhendu. Kolejne przełamanie…

Agnieszka skorzystała w przerwie pomiędzy gemami z pomocy Tomasza Wiktorowskiego. Pierwsza wizyta trenera krakowianki na korcie.

2:1 Bardzo ważne przełamanie powrotne. Dużo lepsza gra Polki. Teraz to ona przejęła inicjatywę i grała tak, jak w pierwszym secie. Uderzenia pod linię końcową i kreatywność sprawdzają się w meczu z Kuzniecową.

2:0 Nie wygląda to optymistycznie. Radwańska zostaje przełamana już w swoim pierwszym gemie serwisowym. Przy stanie 40-30 Kuzniecowa posyła piekielnie mocny return z forhendu i nie daje Polce najmniejszych szans.

1:0 Źle zaczyna się trzecia partia dla Radwańskiej. Kuzniecowa w ekspresowym tempie wygrywa do 15. Polka ugrała tylko punkt – po świetnym forhendzie. W pozostałych akcjach błyszczała tylko Rosjanka.

O losach meczu zadecyduje trzeci set. Kuzniecowa wróciła do gry w drugiej partii i w końcówce to ona nadawała ton rywalizacji.

6:4 Rosjanka wykorzystuje setbola. Radwańska uderza w aut i zamiast równowagi był wygrany set Kuzniecowej.

5:4 (AD-40) Ależ szybko się to zmienia. Wolej, punkt i Kuzniecowa ma piłkę setową.

5:4 (40-40) Kuzniecowa przejęła inicjatywę i pewnie zakończyła akcję, uderzając w pusty narożnik.

5:4 (40-AD) Ależ szybko się to zmienia. Teraz piłkę gemową na 5:5 ma Radwańska.

5:4 (40-40) Rosjanka z forhendu wyrzuca piłkę aut. Równowaga.

5:4 (40-30) Kolejna nieudana akcja Radwańskiej. Tym razem aut skutkuje piłką setową dla Kuzniecowej.

5:4 (30-30) Nie ma remisu w tym secie, na razie remis w gemie.

5:4 (0-30) Udane otwarcie Radwańskiej. Przy 15-0 dla Polki akcja serw-wolej. Oczywiście, skuteczna. Dwa punkty dzielą "Isię" od remisu.

5:4 Bardzo ważny moment tego meczu! Radwańska odzyskuje przełamanie. Kuzniecowa wyrzuciła piłkę w siatkę przy drugim break poncie. Przed nami serwis Polki. Jeżeli urzyma podanie, będziemy mieli remis.

5:3 (30-40) Agnieszka przed szansą na przełamanie powrotne. Pierwszy break point obroniony.

5:3 Niestety… ale tej piłki nie dało się odebrać. Świetne uderzenie Radwańskiej w narożnik kortu nie przeszkadza w żadnym stopniu Kuzniecowej. Rosjanka w niesamowitym stylu uderza po prostej z bekhendu i ponownie przełamuje "Isię".

4:3 (40-30) Rosjanka miała break pointa, ale posłała piłkę w siatkę. Radwańska wciąż ma przed sobą jednego break pointa do obronienia.

4:3 Rosjanka po raz pierwszy wychodzi na prowadzenie. As za asem i Kuzniecowa wygrywa na sucho. Radwańska bez szans w tym gemie.

3:3 Kuzniecowa odpowiada przełamaniem powrotnym. Rosjanka poczyna sobie coraz śmielej i prezentuje coraz więcej klasowych zagrań.

2:3 Jest przełamanie! Kapitalny forhend Radwańskiej w sam narożnik i Kuzniecowa bez szans. Rosjanka próbowała kontry, ale z trudem odbiła piłkę, która trafia w siatkę. Break point wykorzystany w ten oto sposób.

2:2 (40-40) Słabszy okres gry Radwańskiej. Rosjanka miała piłkę gemową, jednak udaną akcją Agnieszka doprowadza do równowagi.

2:2 Przełamanie powrotne staje się faktem. Kuzniecowa wykorzystuje dogodną sytuację przy 40-30 i set zaczyna się de facto od początku.

1:2 (40-30) Kuzniecowa marnuje break pointa. Rosjanka zaryzykowała, uderzyła z całej siły, ale daleko w aut.

1:2 (40-15) Piękna wymiana na korcie w Madrycie. Radwańska wybroniła kilka naprawdę mocnych uderzeń. Za którymś razem nie dała już rady. Szansa na przełamanie powrotne dla Kuzniecowej.

1:2 Mocny serwis Kuzniecowej i return Radwańskiej w aut. Rosjanka zapisuje gema na swoim koncie.

0:2 (40-30) Kuzniecowa staje przed szansą na wygranie pierwszego gema. Skuteczny forhend po crossie daje Rosjance piłkę gemową.

0:2 Polka w swoim stylu zmusza Kuzniecową do błędów. Rosjanka ponownie uderza w aut. Powtórka z pierwszego seta i 2:0 dla Isi.

0:1 (40-40) Szkoda ostatniej piłki. Radwańska miała szansę na 2:0, ale popełniła prosty błąd i uderzyła w aut.

0:1 Drugi set zaczyna się identycznie jak pierwszy – od przełamania Radwańskiej. Polka rozrzucała Kuzniecową po obu stronach kortu i zmuszała ją do błędów. Break pointa kończy skuteczną akcją przy siatce.

Pierwsza partia naprawdę zacięta. Momentami błysk geniuszu przeważał na korzyść Radwańskiej, która popisała się kilkoma znakomitymi zagraniami. Kuzniecowa na razie nierówna i nie do końca radzi sobie z ofensywnym stylem Polki.

3:6 Pierwszy set dla Agnieszki! Bardzo trudny gem. Kuzniecowa nie dawała za wygraną, wyrównała na po 30 znakomitym returnem. Odpowiedź Radwańskiej jeszcze lepsza. Polka posłała forhend po prostej w sam narożnik. Zakończyła seta mocnym serwisem, po którym Rosjanka wyrzuciła piłkę w aut.

3:5 Trzeci gem na koncie Kuzniecowej. Rosjanka stawia kropkę nad "i" asem serwisowym. Trzeba przyznać, że po nieudanym początku z każdym kolejnym gemem gra coraz lepiej.

2:5 Kolejna piłka należała jednak do Polki. Radwańska utrzymuje podanie i prowadzi 5:2. Isia blisko wygranej w pierwszym secie.

2:4 (30-40) Radwańska prowadziłą już 40-0, ale dwie udane akcje Kuzniecowej pozwalają jej zmniejszyć straty.

2:4 Błyskawiczny gem. Kuzniecowa wygrywa na sucho. Tym razem Radwańska nie miała zbyt wiele do powiedzenie i została zmuszona do defensywnej gry.

1:4 Pierwsze przełamanie Kuzniecowej. Skróty nie przyniosły pożądanego efektu. Rosjanka dwukrotnie rozszyfrowała plan Radwańskiej.

0:4 (40-40) Kolejna równowaga. Tym razem Agnieszka była bliżej zwycięstwa w tym gemie, ale niesamowitym returnem Kuzniecowa doprowadza do stanu 40-40.

0:4 (40-40) Rosjanka miała drugiego break pointa, ale fantastyczym bekhendem po linii popisała się Agnieszka.

0:4 (40-40) Pierwszy break point Kuzniecowej. Rosjanka popełnia jednak kolejny błąd, uderza w aut i mamy równowagę. Szansa na 5:0.

0:4 (30-30) Kuzniecowa prowadziła 30-0. Dwie udane akcje Radwańskiej i dwa błędy Kuzniecowej.

0:4 Drugie przełamanie w tym meczu. Kuzniecowa wciąż bez wygranego gemu serwisowego. Bardzo dobrze funkcjonuje return Radwańskiej, który pozwala jej na agresywną grę. Rosjanka bezradna, z dużą ilością błędów.

0:3 Trzeci gem zdecydowanie krótszy od drugiego. Radwańska popisała się kapitalnym bekhendem po prostej przy linii na 40-15. Następnie mocny serwis na ciało i return Kuzniecowej ląduje daleko poza linią końcową.

0:2 Radwańska przełamuje Kuzniecową! Znakomita gra Polki przynosi efekt. Agnieszka podeszła do siatki, posłała skróta. Kuzniecowa wprawdzie dobiegła do piłki, ale uderzyła w aut.

0:1 (40-AD) Kolejna długa wymiana, kombinacyjna gra Agnieszki i mamy piątego break pointa.

0:1 (40-AD) Świetne postawa Polki. Kuzniecowa miała piłkę gemową, jednak Radwańska obroniła ją, a teraz mocnym uderzeniem zmusiła Rosjankę do błęu. Czwarty break point.

0:1 (40-40) Druga równowaga w tym gemie. Kolejnego break pointa mocnym bekhendem w sam narożnik kortu broni Kuzniecowa.

0:1 (40-40)
Bardzo dobra gra Agnieszki w pierwszej fazie spotkania. Polka miała już break pointa po fantastycznym lobie. Kuzniecowa na razie skutecznie się broni – tak naprawdę to pomógł jej w tym aut Radwańskiej.

0:1 Udane rozpoczęcie pojedynku. Radwańska wygrywa pierwszego gema do 15. Polce trochę pomogło szczęscie przy punkcie na 40-0, bowiem piłka prześlizgnęła się po siatce, jednak w sporcie szczęście też jest potrzebne.

17:00 Zawodniczki już na korcie. Spotkanie od serwisu rozpoczyna Agnieszka.