Fed Cup: ekscytująca batalia w Sewilli

W najbardziej zaciętym meczu I Grupy Światowej Fed Cup, Czeszki wygrały na wyjeździe z Hiszpankami 3-2. O losach konfrontacji zadecydował emocjonujący pojedynek deblowy.

W weekend rywalizację w Sewilli storpedował deszcz. W sobotę udało rozegrać się tylko jeden mecz (Carla Suarez Suarez Navarro wygrała z Barborą Zahlavovą Strycovą 6:1, 6:4), zaś niedzielny pojedynek Marii-Teresy Torro Flor z Klarą Zakopalovą został przerwany przy prowadzeniu Czeszki 6:3, 2:0.

Dziś pogoda dopisała i udało się rozegrać wszystkie mecze, a jak się okazało było co grać. W pierwszej kolejności dokończono niedzielną konfrontację. Doskonale rywalizację rozpoczęła Torro-Flor, która po wznowieniu wygrała pierwszych sześć gemów, doprowadzając tym samym do trzeciego seta. W tym wyraźnie górą była wyżej notowana Zakopalova, oddając reprezentantce gospodarzy tylko gema.

Kolejne dwa mecze singlowe także kończyły się w trzech setach. Po niespełna godzinnej przerwie do gry wrócić musiała Zakopalova, która znakomicie zaczęła mecz z Suarez Navarro, wygrywając pierwszego seta 6:1. W dwóch kolejnych partiach skuteczniejsza okazała się liderka Hiszpanek (6:3, 6:3).

""

Stan rywalizacji wyrównała Lucie Safarova. Występ leworęcznej Czeszki stał pod znakiem zapytania, gdyż zmagała się ona z chorobą i nie została nominowana do dwóch „sobotnich” singli. Liderka czeskiej drużyny (pod nieobecność w kadrze Kvitovej, która także zmaga się z chorobą) nie zawiodła, wygrywając z Silvią Soler Espinosą 4:6, 6:1, 6:3.

""

Tym samym o losach awansu do półfinału rozstrzygnąć musiał mecz deblowy. Po pełnym zwrotów spotkaniu, Andrea Hlavackova oraz Barbora Zahlavova Strycova pokonały Silvię Soler-Espinosę i Carlę Suarez Navarro 7:6(7), 6:3. W tie breaku pierwszego seta Czeszki nie wykorzystały dwóch piłek setowych (od 6-4).

Hiszpania – Czechy (Centro de Tenis Blas Infante, Sewilla, kort ziemny, otwarty) 2-3
Carlia Suarez Navarro – Barbora Zahlavova Strycova 6:1, 6:4
Maria-Teresa Torr-Flor – Klara Zakopalova 3:6, 6:2, 1:6
Carla Suarez Navarro – Klara Zakopalova 1:6, 6:3, 6:3
Silvia Soler-Espinosa – Lucie Safarova 6:4, 1:6, 3:6
S. Soler-Espinosa, C. Suarez Navarro – A. Hlavackova, B. Zahlavova Strycova 6:7(7), 3:6