Fed Cup: pogoda rozdaje karty w Sewilli

Tylko jeden mecz udało się dziś rozegrać w Sewilli, w ćwierćfinałowej konfrontacji Fed Cup pomiędzy Hiszpanią a Czechami. Liderka gospodarzy Carla Suarez Navarro wygrała z Barborą Zahlavovą Strycovą 6:1, 6:4.

Hiszpanie zdecydowali się rozegrać mecz na korcie otwartym, a w Sewilli rywalizację utrudniały dziś opady deszczu. Pierwszy mecz został przerwany przy prowadzeniu Suarez Navarro 4:1. Przerwa trwała ponad cztery godziny.

Po wznowieniu zwycięstwa nie oddała reprezentantka gospodarzy, ale było za późno by zaczynać drugi mecz (Maria-Teresa Torr-Flor kontra Klara Zakopalova) i przeniesiono go na jutro (od godziny 10).

W planach na niedzielę rozegranie jest więc trzech pojedynków singlowych i jednego deblowego. Problemem może być jednak znów aura, gdyż prognozy przewidują przelotnie opady.

Hiszpania – Czechy (Centro de Tenis Blas Infante, Sewilla, kort ziemny, otwarty) 1-0
Carla Suarez Navarro – Barbora Zahlavova Strycova 6:1, 6:4