Puchar Hopmana: Francja o krok od finału!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentanci Francji są bardzo blisko awansu do finału Pucharu Hopmana. Wszystko dzięki zwycięstwu 2-1 nad USA. Pierwsze skrzypce w środowym meczu grał Jo-Wilfried Tsonga.

Mecz rozpoczął się jednak bardzo dobrze dla Amerykanów. Jako pierwsze na kort wyszły Stephens i Cornet. Pierwsza partia była jeszcze wyrównana – dzięki przełamaniu w końcówce 7:5 wygrała Amerykanka. Drugi set to już prawdziwy pokaz siły Stephens. Nie oddała rywalce nawet jednego gema i zwyciężyła w całym spotkaniu 7:5, 6:0.

Później na korcie pojawili się Jo-Wilfried Tsonga i John Isner. W bardzo zaciętej pierwszej odsłonie nie doszło do przełamań (choć Francuz miał dwie okazje) i o wszystkim zdecydował tie break. W decydującej rozgrywce lepszy okazał się Tsonga, wygrywając 7-1 i kończąc seta efektownym bekhendem. Dla losów drugiej partii kluczowy okazał się jej ósmy gem. Właśnie wtedy Francuz przełamał rywala, zwyciężając dzięki temu 7:6(1), 6:3.

O wszystkim decydował więc mikst, którego zdecydowanie lepiej zaczęli Tsonga i Cornet, wygrywając pierwszego seta 6:1. W końcówce drugiej partii szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili natomiast Amerykanie, którzy zwyciężyli 7:5. W meczowym tie breaku bardzo dobrze serwował nie tylko Tsonga, lecz także jego partnerka i przy problemach serwisowych Stephens Francja triumfowała dość pewnie, 10-4.

Dzięki tej wygranej "Trójkolorowi" z dwoma zwycięstwami plasują się na szczycie grupy B. Aby awansować do finału, muszą pokonać w piątek najsłabszą w grupie Hiszpanię, która przegrała na razie wszystkie spotkania. Jeśli przegrają, do finału awansuje zwycięzca meczu Czech z USA.

W czwartek swój ostatni mecz w grypie A rozegrają natomiast Polacy. Relacja z pojedynku z Australią od 10:30 w Tenisklubie. Wcześniej w tej samej grupie Kanada zagra jeszcze z Włochami.

Francja – USA 2-1
Alize Cornet – Sloane Stephens 5:7, 0:6
Jo-Wilfried Tsonga – John Isner 7:6(1), 6:3
Cornet, Tsonga – Stephens, Isner 6:1, 5:7, 10-4