Fed Cup: czwarty triumf Włoszek

/ Michał Jaśniewicz , źródło: fedcup.com/własne, foto: AFP

Tenisistki Włoch po raz czwarty sięgnęły po triumf w rozgrywkach Fed Cup. Decydujący punkt dla ekipy gospodarzy zdobyła Sara Errani, wygrywając z Alisą Klejbanową 6:1, 6:1.

Siódma tenisistka rankingu była w ten weekend poza zasięgiem reprezentantek Rosji. Klejbanowa zastąpiła w składzie Aleksandrę Panową, która w sobotę zagrała ponad trzygodzinną batalię z Robertą Vinci (Rosjanka przegrała 6:8 w trzecim secie, marnując wcześniej cztery meczbole).

Wielkich emocji dziś w Cagliari nie mieliśmy. Errani w niespełna godzinę (59 minut) rozbiła Klejbanową, oddając Rosjance po jednym gemie w każdym z setów. Włoszka odnotowała w tym spotkaniu 15 winnerów, przy 10 niewymuszonych błędach.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi – powiedziała 26-letnia Errani, która zaraz po zwycięskim meczu padła w objęcia koleżanek z drużyny oraz sztabu szkoleniowego. – To był dla bardzo dobry weekend. Jestem zadowolona ze sposobu w jaki grałam.

Ze względu na rozstrzygnięcie rywalizacji po pierwszym niedzielnym meczu singlowym, zrezygnowana z drugiego pojedynku singla i rozegrano tylko konfrontację deblową Karin Knapp i Flavia Pennetta wygrały z Margaritą Gasparian i Iriną Kromaczewą 4:6, 6:2, 10-4.

Włoszki sięgały wcześniej po trofeum w Fedu Cup w 2006, 2009 i 2010 roku.