Roland Garros: Czesi triumfują w mikście

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Lucie Hradecka i Frantisek Cermak wygrali turniej miksta Roland Garros. Czeska para w finale pokonała po super tie breaku Kristinę Mladenović i Daniela Nestora.

Dla Hradeckiej i Cermaka był to już drugi finał wielkoszlemowego turnieju w tym roku. Czeska para w styczniu dotarła do finału Australian Open, gdzie w dwóch setach uległa Gajdosowej i Ebdenowi. Teraz naszym południowym sąsiadom udało się nie tylko powtórzyć wynik z Australii, ale nawet go poprawić.

Finałowe spotkanie dużo lepiej rozpoczęła się jednak dla faworytów meczu – Mladenović i Nestora. Francusko-kanadyjska para wygrała pierwsze cztery gemy, później przełamała rywali jeszcze po raz trzeci i zwyciężyła ostatecznie 6:1 po zaledwie 21 minutach gry.

Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. W pierwszym gemie to Hradecka i Cermak przełamali rywali i jak się okazało, było to jedyne przełamanie w tej odsłonie. W ostatnim gemie drugiego seta Mladenović i Nestor prowadzili co prawda przy serwisie rywali 40-0, ale cztery kolejne punkty padły łupem Czechów i do rozstrzygnięcia losów meczu konieczny był super tie break.

Decydująca rozgrywka przez dłuższy czas była bardzo wyrównana. Do stanu 5-5 wynik utrzymywał się w okolicach remisu, lecz później cztery punkty z rzędu zdobyli Cermak i Hradecka, zapewniając sobie tym samym cztery meczbole. Czeska para wykorzystała drugiego z nich i mogła cieszyć się z triumfu w całym turnieju.

Finał miksta:
L. Hradecka, F. Cermak (Czechy) – K. Mladenović, D. Nestor (Francja, Kanada, 5) 1:6, 6:4, 10-6