Venus Williams wygrała turniej pokazowy w Hongkongu

/ Anna Wilma , źródło: jbgroupclassic.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Amerykanka Venus Williams potrzebowała osiemdziesięciu minut, by pokonać Rosjankę Marię Szarapową i wywalczyć główną premię w pokazowym turnieju JB Group Classic, rozgrywanym w Hongkongku.

Mecz finałowy turnieju singlowego zakończył się zaskakująco szybko, a tenisistka amerykańska oddała Rosjance zaledwie siedem gemów. Williams grała bardzo dobrze, a Szarapowa niewiele mogła poradzić na skuteczne podanie rekordzistki świata w szybkości serwisu. Maria obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 2:5 w drugim secie, ale zdołała wygrać jeszcze tylko dwa gemy i nie mogła już zatrzymać ósmej rakiety świata. Venus Williams triumfowała w tych zawodach w 2004 roku i w 2005 w grze podwójnej razem z siostrą, Sereną.

Turniej pokazowy w Hongkongu rozgrywany był od 2 stycznia. Brało w nim udział osiem tenisistek w konkurencji gry pojedynczej i podwójnej. Oto drabinki konkurencji singlowej i deblowej:

Ana Ivanović (Serbia, 1) – Jelena Dementiewa (Rosja)
Shuai Peng (Chiny) – Venus Williams (Stany Zjednoczone, 4)