Puchar Hopmana: minimalne zwycięstwo Włochów nad Niemcami

Włosi pokonali Niemców 2-1, w spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek o Puchar Hopmana. Decydujący punkt Francesca Schiavone i Andreas Seppi zdobyli w mikście, wygrywając z Tatjaną Malek oraz Tommy Haasem 6:4, 7:5.

Zarówno Włosi, jak i Niemcy przegrali swoje pierwsze spotkania w Perth, tak więc dla obu ekipa konfrontacja ta była meczem ostatniej szansy. Wszystkie trzy jej pojedynki miały zacięty przebieg.

Najpierw Tommy Haas wygrał po dwóch tie breakach (7-3 i 11-9) z Andreasem Seppim. Stan rywalizacji wyrównała Francesca Schiavone. Włoszce zacięty opór stawiała Tatjana Malek, która w ekipie Niemiec zastąpiła kontuzjowaną Andreę Petkovic. Schiavone wygrała to spotkanie 3:6, 6:3, 6:3.

Ona zagrała wspaniale – komplementowała swoją rywalkę Włoszka. – Od stanu 3:0 w pierwszym secie zaczęła grać znacznie lepiej.

W rozstrzygającym spotkaniu mikstowy Schiavone i Seppi wygrali 6:4, 7:5. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, za to w drugim aż siedem gemów kończyło się breakami. Przy stanie 5:6 swojego podania nie zdołała utrzymać Malek i było po zawodach.

W sesji wieczornej Serbowie Ana Ivanović i Novak Djoković mierzyć się będą z reprezentantami gospodarzy Ashleigh Barty oraz Bernardem Tomiciem. Obie ekipy swoje pierwsze mecze wygrały.