Puchar Davisa: remis po pewnym zwycięstwie Ferrera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: daviscup.com, foto: AFP

Pojedynek Nicolasa Almagro z Radkiem Stepankiem zdecyduje o tym, kto sięgnie po Puchar Davisa 2012. W pierwszym dzisiejszym meczu David Ferrer nie dał szans Tomasowi Berdychowi.

Ferrer dobrze wiedział, o co toczy się gra. Wiedział też, kto jest po drugiej stronie siatki. Hiszpan zagrał jednak bardzo dobrze i pewnie pokonał reprezentanta Czech, doprowadzając do remisu w finałowym pojedynku o Puchar Davisa.

Ferrer dominował od początku spotkania. Był aktywniejszy, notował więcej uderzeń kończących, popełniał niewiele błędów. W kluczowych momentach też był górą, dzięki czemu pierwszą partię wygrał 6:2, broniąc po drodze trzech break pointów. W drugim secie Berdych się poprawił, ale i tak górą był Hiszpan. Zdobył jedno przełamanie, sam serwował tym razem perfekcyjnie i nie dał rywalowi żadnego break pointa. Także w trzeciej partii Ferrer szybko odebrał serwis Czechowi i wydawało się, że jest po sprawie. Jednak przy stanie 4:3 Hiszpan nieoczekiwanie przegrał własnego gema i zrobiło się bardzo ciekawie. Ferrer bardzo szybko się otrząsnął i kilka minut później raz jeszcze przełamał Berdycha i triumfował 7:5.

Czechy – Hiszpania 2:2
Tomas Berdych – David Ferrer 2:6, 3:6, 5:7