Akko: Kołat najlepsza również w singlu

/ Tomasz Krasoń , źródło: tennisforum.com/itftennis.com, foto: itftennis.com

Natalia Kołat wygrała turniej ITF w izraelskim Akko (pula nagród 10 tysięcy dolarów). W finałowym pojedynku 24-letnia Polka pokonała 6:7(5), 6:4, 6:2 reprezentantkę gospodarzy Deniz Khazaniuk.

Obecnie Natalia Kołat nie jest nawet klasyfikowana w singlowym rankingu WTA. 24-letnia Polka, która w 2010 roku wznowiła swoją karierę, przebijała się w Akko przez eliminacje. Począwszy od nich, pokonał sześć rywalek i dotarła do finału, tracąc tylko jednego seta. W finale spotkała się z turniejową „czwórką”, Denis Khazaniuk z Izraela, która dzień wcześniej wyeliminowała w półfinale inną Polkę, Olgę Brózdę. Finał nie zaczął się po myśli naszej tenisistki. Kołat przegrała bowiem pierwszego seta w tie breaku. Później zdołała jednak przejąć inicjatywę i z każdym gemem losy tytułu się klarowały. Ostatecznie nasza tenisistka wygrała drugiego seta 6:4, a trzeciego 6:2 i zwyciężyła w całej imprezie.

To trzeci w karierze singlowy tytuł Natalii Kołat w cyklu ITF. Oba poprzednie zdobyła w Polsce, triumfując w 2004 i 2006 roku w warszawskich dziesięciotysięcznikach. Kołat dawno nie grała na tak wysokim poziomie. W 2007 roku przerwała bowiem karierę, a na zawodowe korty wróciła w sezonie 2010, ale nie odnosiła takich sukcesów, jak triumf w turnieju w Akko.

W Izraelu Kołat wygrała również turniej gry podwójnej. Już w piątek w parze z Olgą Brózdą zwyciężyły w finale Nikolę Frankovą i Jekatarinę Jaszynę. Tym samym Natalia zdobyła w Akko podwójny tytuł.