Joue-Les-Tours: niewykorzystane szanse i porażka Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: tennisforum.com/itftennis.com, foto: AFP

Marta Domachowska odpadła w drugiej rundzie turnieju ITF w Joue-Les-Tours (pula nagród 50 tysięcy dolarów). 26-letnia Polka przegrała 5:7, 6:7(5) z młodszą o 8 lat Belgijką An-Sophie Mestach.

Spotkanie z Mestach było kolejnym pojedynkiem, w którym Domachowska nie wykorzystywała swoich szans. W pierwszym secie pomimo słabego początku Marta prowadziła 4:2 i miała okazje na wywalczenie podwójnego przełamania. Pomimo straty przewagi Polka ponownie wyszła na czoło i przy stanie 5:4 serwowała po zwycięstwo w secie. Nie udało jej się jednak zakończyć seta, a w końcówce oddała inicjatywę 18-letniej Belgijce, która triumfowała 7:5. W drugim secie Domachowska wystąpiła w odmiennej roli. Tym razem to ona musiała gonić rywalkę. Niewiele zabrakło, a by się to jej udało – od stanu 3:5 doszła do 6:5 i miała piłkę setową przy swoim podaniu. Niestety brak skuteczności w kluczowych momentach nie zwiastował najlepiej przed tie breakiem. Mestach wygrała w decydującej rozgrywce 7-5 i awansowała do ćwierćfinału.

Domachowska w Joue-Les-Tours zdobyła 10 punktów do rankingu WTA. W ostatnim czasie nie wiedzie jej się zbyt dobrze. W ostatnich tygodniach 26-letnia warszawianka zaliczyła nieudane eliminacje US Open oraz drugie rundy imprez ITF w Mestre i Shresbury.

We Francji walczy wciąż Sandra Zaniewska. Wracająca do gry po kontuzji Polka wygrała pierwszy mecz od ponad 2 miesięcy. Katowiczanka pokonała Petrę Rampre i w czwartek spotka się w meczu o ćwierćfinał z Olgą Sawczuk.

An-Sophie Mestach (Belgia) – Marta Domachowska (Polska) 7:5, 7:6(5)