Mons: Janowicz w II rundzie

Jerzy Janowicz udanie rozpoczął rywalizację w challengerze rozgrywanym w Mons (pula nagród 106 500 euro). Rozstawiony z numerem osiem Polak pokonał Daniela Brandsa 6:3, 6:4.

Janowicz po tygodniu przerwy w rozgrywkach ATP, zdecydował się na występ w silnie obsadzony challengerze w Belgii. 21-letni łodzianin w swoim pierwszym spotkaniu pewnie pokonał 114. w rankingu reprezentanta Niemiec.

Co prawda Brands odnotował w mecz dwa razy więcej asów od Polaka (12 do 6), ale to Janowicz bardzo pewnie przez cały mecz utrzymywał podanie, tracąc w swoich gemach serwisowych łącznie pięć punktów.

Nasz reprezentant zdołał doprowadzić do siedmiu break pointów, wykorzystując dwa z nich (po jednym w każdym z setów). Mecz trwał siedemdziesiąt minut. W drugiej rundzie Jerzy Janowicz zagra z Jewgienijem Donskojem lub Aleksandrem Nedowiesowem.

Jerzy Janowicz (Polska, 8) – Daniel Brands (Niemcy) 6:3, 6:4