Puchar Davisa: Czesi bliżej finału

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne/daviscup.com, foto: AFP

Reprezentacja Czech wyszła na prowadzenie 2:1 w starciu z Argentyną, którego stawką jest awans do finału Pucharu Davisa. Nasi południowi sąsiedzi triumfowali 6:3, 6:4, 6:3 w sobotnim meczu deblowym.

Co ciekawe na ziemny kort w Buenos Aires kadrę czeską reprezentowali zawodnicy, którzy w piątek uczestniczyli w spotkaniach singlowych. Tomas Berdych i Radek Stepanek nie mieli problemy z pokonaniem duetu Carlos Berlocq i Eduardo Schwank.

Wynik wskazuje na gładkie zwycięstwo, jednak pierwszy set trwał ponad godzinę. Dla Eduardo był to pierwszy występ w Pucharze Davisa, a oni wyszli na kort bardzo zmotywowani. Do tego publiczność była bardzo impulsywna. My jednak koncentrowaliśmy się na własnej połowie kortu i wykonywaliśmy swoje zadania od pierwszej do ostatniej piłki – powiedział Radek Stepanek.

Przełomowym momentem spotkania był już trzeci gem pierwszego seta. Trwał on ponad 20 minut i ostatecznie zakończył się przełamaniem, które pozwoliło Czechom po raz pierwszy wyjść na prowadzenie.

Już jutro możemy spodziewać się kolejnych wielkich emocji w starciu obu ekip. Trudno jest wskazać faworyta tej rywalizacji, a sprawa awansu rozstrzygnie się prawdopodobnie w starciu Tomasa Berdycha z Juanem Martinem Del Potro.

Argentyna – Czechy 1:2