Astana: finał nie dla Kani

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania odpadła w półfinale turnieju ITF w Astanie. W przerywanym przez deszcz spotkaniu z Marią Joao Koehler 19-letnia sosnowiczanka przegrała 1:6, 2:6.

W momencie gdy Koehler prowadziła 5:1 w pierwszej partii mecz przerwały opady deszczu. Po powrocie tenisistek na kort obraz gry nie uległ zmianie. Kania wciąż wyraźnie ustępowała pola swojej rówieśniczce z Portgalii. Pierwszego seta nasza zawodniczka przegrała 1:6. W drugim było niewiele lepiej. 19-letnia sosnowiczanka okazała się w nim gorsza o dwa przełamania. Koehler triumfowała 6:2.

Dla Kani występ w Astanie i tak jest najlepszym seniorskim startem w karierze. Za awans do półfinału turnieju ITF o puli nagród 100 tysięcy dolarów otrzyma 70 punktów, dzięki którym przesunie się w okolice 270. miejsca na świecie.

Przypomnijmy, że niewiele brakowało, a Kania w ogóle nie mogłaby się zaprezentować w turnieju głównym. W finale eliminacji uległa bowiem Kseni Łykinie, ale zakwalifikowała się jako szczęśliwa przegrana. Polka wykorzystała uśmiech losu i pokonała trzy rywalki – 83. w rankingu WTA Stephanie Foretz Gacon, Ling Zhang oraz Jekatarinę Byczkową.