Scheveningen: Janowicz w półfinale

Jerzy Janowicz awansował od półfinał challengera w holenderskim Scheveningen (pula nagród 42 500 euro). Rozstawiony z „jedynką” Polak pokonał Yannicka Mertensa 6:2, 7:6(4).

Janowicz na kortach ziemnych w Holandii walczy o swój drugi tytuł w sezonie, a przede wszystkim pierwszy w karierze awans do czołowej setki rankingu. Łodzianinowi najprawdopodobniej do tego osiągnięcia wystarczy finał w Scheveningen, a w przypadku końcowego sukcesu może być pewny miejsca w „Top 100”.

Jerzy Janowicz (109 ATP) mecz z Yannickiem Mertensem (227 ATP) rozpoczął bardzo dobrze, nie dał rywalowi ani jednej okazji na przełamanie, a sam wykorzystał 2 z 5 break pointów. W drugiej partii rywalizacja była bardziej zacięta. Mertens dwukrotnie zyskał przewagę przełamania i serwował przy stanie 5:4. „Jerzyk” wyszedł jednak z opresji, doprowadził do tie breaka i wygrał go 7-4. Mecz trwał godzinę i trzydzieści jeden minut.

O awans od finału Jerzy Janowicz zagra z Peterem Torebko (202 ATP), który pokonał dziś rozstawionego z numerem cztery Inigo Cervantesa 6:3, 4:6, 7:6(7). Ten zacięty pojedynek trwał dwie godziny i czterdzieści minut.