Prostejov: półfinał nie dla Smoły

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto:

Maciej Smoła odpadł z rywalizacji na kortach ziemnych w czeskim Prostejovie. Polak po nieoczekiwanym zwycięstwie w II rundzie nie zdołał sprawić kolejnej niespodzianki i przegrał z Adrianem Sikorą.

19-letni reprezentant naszego kraju fatalnie rozpoczął piątkowy mecz, przegrywając pierwszego seta bez zwycięstwie w ani jednym gemie. Wszystko wskazywało na to, iż mecz zakończy się w dwóch partiach, jednak Smoła podjął rękawicę w kolejnej odsłonie i wygrał 6:4. O losach spotkania decydował więc trzeci set. Ten zakończył się już jednak triumfem słowackiego przeciwnika.

Wcześniej z rywalizacją w imprezie z pulą nagród w wysokości 15 tysięcy dolarów pożegnał się Mateusz Szmigiel. Obaj Polacy występowali również w turnieju deblistów, jednak tam odpadli po porażce w II rundzie.

Maciej Smoła (Polska) – Gvidas Sabeckis (Litwa) 6:0, 6:4

Maciej Smoła (Polska) – Jozef Kovalik (Słowacja, 3) 7:6(4), 4:6, 6:3