Brunszwik: gładka porażka Przysiężnego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: , foto: AFP

Michał Przysiężny zdołał ugrać zaledwie dwa gemy w pierwszej rundzie challengera w Brunszwiku (pula nagród 106 500 euro + H). Polak przegrał z Horacio Zeballosem 1:6, 1:6.

Głogowianin do zawodów rozgrywanych na kortach ziemnych w Niemczech przedzierał się przez eliminacje. Nie stracił w nich seta, eliminując m.in. wyżej notowanych od siebie Stephane Bohliego i Pavola Cervenaka.

Dobra passa Przysiężnego skończyła się dziś. Polak nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki ze specjalistą od gry na czerwonej mączce, rozstawionym z numerem siedem Horacio Zeballosem (98 ATP).

Leworęczny Argentyńczyk wykorzystał w meczu 5 z 11 break pointów, nie dając Polakowi ani jednej okazji na przełamanie. Mecz skończył się po pięćdziesięciu czterech minutach.

Pierwsza runda challengera w Brunszwiku wzbogaciła Przysiężnego o 1100 euro, ale nie dała żadnych punktów do rankingu.

Horacio Zeballos (Argentyna, 7) – Michał Przysiężny (Polska, Q) 6:1, 6:1