Marburg: Przysięzny odpadł w eliminacjach

Michał Przysiężny nie zdołał awansować do challengera Marburg Open. W decydującej fazie eliminacji Polak przegrał z reprezentantem gospodarzy Timem Puetzem 6:1, 6:7(4), 5:7.

Przysiężny (361 ATP) tylko raz w tym roku zdołał się zakwalifikować do challengera. W Marburg nadarzyła się znakomita okazja, by to osiągnięcie powtórzyć. Niestety w trzeciej rundzie eliminacji głogowianin przegrał z notowanym o blisko 250 pozycji niżej w rankingu Puetzem (608 ATP).

Początek meczu był bardzo udany dla Przysiężnego, gdyż w pierwszym secie ani razu nie stracił własnego podania, wykorzystał 2 z 3 break pointów i pewnie wygrał 6:1. Dwie kolejne partie były znacznie bardziej wyrównane i obie zapisał na swoje konto Niemiec. Mecz trwał dwie godziny i 31 minut.