Praga: udany początek Uli Radwańskiej

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto:

Młodsza z sióstr Radwańskich, Ula dobrze rozpoczęła rywalizację w czeskiej Pradze. Polska tenisistka awansowała do drugiej rundy Sparta Praga Open z pulą nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów, wygrywając z Kristyną Pliskovą.

Urszula bardzo dobrze radziła sobie w środowej rywalizacji na korcie o nawierzchni ceglanej. Nasza zawodniczka szybko przełamała reprezentantkę gospodarzy, jednak ta natychmiastowo odpowiedziała rebreakiem. Po chwili Radwańska dwukrotnie wygrywała podanie rywalki i triumfowała w pierwszym secie 6:3.

Drugi set ponownie dobrze rozpoczął się dla naszej tenisistki. Ula szybko przełamała serwis rywalki i prowadziła 2:0. Radwańska do końca utrzymywała przewagę jednego breaka i zwyciężyła 6:3, 6:3.

W spotkaniu, które decydowało będzie o awansie do ćwierćfinału, Urszula zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Elena Baltacha i Lara Arruaberrena-Vecino.

Urszula Radwańska (Polska) – Kirstyna Pliskova (Czechy) 6:3, 6:3