Tunis: zmarnowana szansa Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale challengera w Tunisie z Rubenem Ramirezem Hidalgo 5:7, 2:6. W pierwszej partii łodzianin zmarnował setbola przy własnym podaniu.

34-letni Hidalgo (97 ATP) przybył do stolicy Tunezji z trzema kolejnymi porażkami na koncie. W turnieju Tunis Open został rozstawiony z numerem cztery i od początku bardzo dobrze się spisuje.

Dziś Jerzy Janowicz miał jednak realną szansę na wyeliminowanie rutynowanego Hiszpana. Polak w pierwszym secie dwukrotnie zyskiwał przewagę przełamania i serwowała przy stanie 5:4. Łodzianin doprowadził nawet do jednego setbola przy swoim podaniu, ale nie potrafił postawić kropki nad „i”, przegrywając pierwszą partię 5:7. W tej odsłonie Janowicz popełnił aż sześć podwójnych błędów.

W drugim secie Ramirez Hidalgo szybko wywalczył przełamanie i bardzo pewnie kontrolował swoje gemy serwisowe (stracił w nich tylko dwa punkty). Dołożył kolejnego breaka w ósmym gemie i wygrał cały mecz w godzinę oraz czterdzieści cztery minuty.

Za ćwierćfinał challengera w Tunisie Jerzy Janowicz otrzyma 25 punktów rankingowych, a także 3 650 dolarów. Jeszcze dziś łodzianin wystąpi w półfinale debla, w którym gra wspólnie z Jurgenem Zoppem. Polsko-estońska para zmierzy się z Gregoirem Burquirem i Malekiem Jazirim.