Tunis: Janowicz w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy challengera ATP w Tunisie. 21-letni łodzianin pokonał 7:5, 6:4 Kenny De Scheppera i teraz spotka się z Alessandro Giannessim.

Janowicz miał ostatnio długą przerwę w startach. Przed tygodniem powrócił do rywalizacji w Barcelonie, gdzie bez powodzenia próbował swoich sił w eliminacjach turnieju ATP. Lepiej wiedzie mu się na poziomie challengerów – w Tunisie (pula nagród 125 tysięcy dolarów) awansował już do drugiej rundy.

Drugi singlista naszego kraju pokonał 7:5, 6:4 Kenny De Scheppera. Co ciekawe, Janowicz odnotował gorsze statystyki serwisowe od swojego rywala. Polak posłał tylko dwa asy, podczas gdy jego francuski przeciwnik aż dwanaście. Nie przeszkodziło to jednak Jerzykowi w odniesieniu zwycięstwa, gdyż nasz zawodnik i tak nie dał się ani razu przełamać. Sam dokonał tej sztuki dwukrotnie – pod koniec pierwszej i na początku drugiej partii. Po 1 godzinie i 37 minutach gry Polak triumfował 7:5, 6:4.

Kolejnym rywalem Janowicza będzie Alessandro Giannessi. Rozstawiony z „siódemką” Włoch pokonał w pierwszej rundzie Tunezyjczyka Skandera Mansouriego 6:3, 6:2. W rankingu ATP Giannessi zajmuje 126. miejsce. Polak jest aktualnie 204. W Tunisie zapewnił już sobie 10 punktów.

Jerzy Janowicz (Polska) – Kenny De Schepper (Francja) 7:5, 6:4