Tunis: Zaniewska z kolejnym tytułem!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: itftennis.com

Sandra Zaniewska wygrała swój piętnasty mecz z rzędu i sięgnęła po trzeci kolejny tytuł. W finale zawodów w Tunisie 20-letnia Polka pokonała Ons Jabeur 6:4, 4:6, 6:2.

Fenomenalnie radzi sobie w tym sezonie Zaniewska. Najpierw w lutym doszła do finału zawodów w Wellington (przegrała w finale z Ying-Ying Duan 1:6, 4:6), a w marcu okazała się najpierw bezkonkurencyjna w Ipswich, a następnie w Bundabert. Wszystkie te turnieje, podobne jak zawody w Tunisie, miały pulę nagród wynoszącą 25 tysięcy dolarów.

Kilka tygodni przerwy w rozgrywkach ITF nie wpłynęły negatywnie na Polkę, a wręcz przeciwnie, gdyż w stolicy Tunezji znów potwierdziła znakomitą dyspozycję.

Dzisiejszy finał Sandra Zaniewska miała szansę skończyć w dwóch setach, gdyż prowadziła 6:4 i 4:2. Od tego momentu straciła cztery gemy z rzędu, ale w decydującej partii okazała się wyraźnie lepsza od reprezentantki gospodarzy, która w Tunezji występowała dzięki „dzikiej karcie”.