Fed Cup: Rosjanki z Serbkami na remis

/ Michał Jaśniewicz , źródło: fedcup.com/własne, foto: AFP

Rosjanki remisują z Serbkami po pierwszym dniu półfinałowej rywalizacji Fed Cup, rozgrywanej w moskiewskim Pałacu Sportu. W meczu otwarcia Jelena Janković w dwóch setach pokonała Anastazję Pawliuczenkową, a stan rywalizacji wyrównała Swietłana Kuzniecowa, wygrywając z Aną Ivanović 6:2, 2:6, 6:4.

Jelena Janković wygrała dziś swój dwunasty z ostatnich trzynastu pojedynków w rozgrywkach Fed Cup. W pierwszym secie Serbka przegrywała 1:3 z Anastazją Pawliuczenkową, ale następnie wygrała pięć z kolejnych sześciu gemów. W drugiej partii Janković prowadziła z kolei już 5:1, straciła dwa kolejne gemy, a przy wyniku 5:3 obroniła jednego break pointa, ale dogonić się nie dała i wygrała cały mecz w godzinę oraz czterdzieści sześć minut.

Jeszcze bardziej zacięte było drugie spotkanie, w którym spotkały się była liderka oraz była wiceliderka rankingu. W pojedynku Kuzniecowej z Ivanović aż jedenaście gemów kończyło się przełamaniami. W decydującym secie doszło jednak tylko do jednego breaka i to zdobytego już w gemie otwarcia przez Rosjankę. Serbce nie udało się w tej partii doprowadzić nawet do jednej okazji na przełamanie. Mecz trwał godzinę i pięćdziesiąt pięć minut.

W niedzielę jako pierwsze spotkanie zaplanowany został pojedynek Anastazji Pawliuczenkowej z Aną Ivanović, a następnie Swietłany Kuzniecowej z Jeleną Janković. Niewykluczone jednak, że kapitan Rosjanek Szamil Tarpiszczew zdecyduję się na zmianę w składzie i do gry wystawi Marię Kirilenko.

Rosja – Serbia (Moskwa, kort ziemny) 1-1
Anastazja Pawliuczenkowa – Jelena Janković 4:6, 3:6
Swietłana Kuzniecowa – Ana Ivanović 6:2, 2:6, 6:4