Puchar Davisa: Czesi bliżej półfinału

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: daviscup.com, foto: AFP

Tomas Berdych i Radek Stepanek na niewiele pozwolili Ilijowi Bozoljacowi i Nenadowi Zimonjiciowi w dzisiejszym ćwierćfinałowym pojedynku Pucharu Davisa. Czesi wygrali bez straty seta i prowadzą przed ostatnim dniem rozgrywek 2:1.

Reprezentacja Czech jest o krok od zrewanżowania się Serbom za porażkę, której doznali dwa lata temu w półfinale Pucharu Davisa. Wówczas nasi południowi sąsiedzi również prowadzili po dwóch dniach rywalizacji 2:1. Różnica jest jednak taka, że Serbowie mieli w składzie Novaka Djokovicia, którego tym razem brakuje.

W dzisiejszym spotkaniu obie pary przeciętnie serwowały. Zaowocowało to sporo liczbą przełamań. W pierwszej partii Czesi okazali się o jednego breaka lepsi. Popełniali mniej błędów i lepiej radzili sobie przy siatce. W drugim secie zwycięstwo Berdycha i Stepanka było jeszcze bardziej okazałe. Wykorzystali obie okazje na przełamanie i obronili wszystkie cztery szanse rywali, co pozwoliło im triumfować 6:2. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona, do rozstrzygnięcia której potrzebny był tie break. Czesi mogli zakończyć sprawę szybciej, ale z siedmiu okazji na przełamanie tym razem wykorzystali tylko jedną. W decydującej rozgrywce postawili jednak kropkę nad i, dając reprezentacji drugi punkt.

W ostatnim dniu zmagań Tomas Berdych zmierzy się z Janko Tipsareviciem, a Radek Stepanek z Viktorem Troickim.

Czechy – Serbia (Praga, kort ziemny) 2-1
T. Berdych, R. Stepanek – I. Bozoljać, N. Zimonjić 6:4, 6:2, 7:6(4)