Bath: minimalna porażka Janowicza

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Tie break trzeciego seta zadecydował o porażce Jerzego Janowicza z Dustinem Brownem, w drugiej rundzie challengera rozgrywanego w brytyjskim Bath.

We wtorek Janowicz rozegrał dramatyczne spotkanie z Ilią Marczenko. Ukrainiec prowadził 4:0 w trzecim secie, ale to „Jerzyk” wygrał cały mecz 6:3, 5:7, 6:4.

Dzisiejsze spotkanie Polaka z reprezentantem Niemiec również było niezwykle emocjonujące. Mecze lepiej rozpoczął się dla łodzianina, który wykorzystał w pierwszym secie 2 z 7 break pointów, wygrywając 6:4.

Niestety w dwóch kolejnych partiach Janowicz nie zdołał znaleźć recepty na podanie Browna i przegrał cały mecz 6:4, 3:6, 6:7(5). Spotkanie trwało dwie godziny i osiem minut.

Druga runda challengera w Bath wzbogaci Jerzego Janowicza o 730 euro, a także 7 punktów rankingowych.