Sarajewo: Janowicz przegrywa w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale challengera rozgrywanego w Sarajewie (pula nagród 30 tysięcy euro) z Janem Hernychem 1:6, 7:6(8), 3:6.

32-letni Czech okazał się dziś zbyt solidnym zawodnikiem dla Polaka. Hernych umiejętnie urozmaicał grę, wygrywał większość długich wymian i potrafił wykorzystać momenty słabości serwisowej Polaka.

W pierwszym secie Hernych serwował jak natchniony. Odnotował sześć asów, miał 76 procent trafionego pierwszego podania i w swoich gemach serwisowych przegrał tylko jeden punkt. Czech wykorzystał 2 z 4 break pointów, pewnie wygrywając 6:1.

Bardzo emocjonujący był drugi set, szczególnie w samej końcówce. Tym razem obaj tenisiści przez długi czas pewnie wygrywali własne podanie. W dwunastym gemie Janowicz nie wykorzystał dwóch z rzędu setboli. W tie breaku Polaka prowadziła już 6-3, ale Hernych zdołał wybronić kolejne trzy piłki setowe i jeszcze jedną przy stanie 6-7. Czech również doprowadził do jednego meczbola, ale Janowicz wyszedł z opresji, popisując się efektownym forhendem i to on wygrał tą nerwową rozgrywkę 10-8.

Na początku trzeciego seta Hernych zdołał wywalczyć przełamanie i to okazało się kluczowe dla końcowego rezultatu. Janowicz miał jeszcze dwie okazje na breaka w szóstym gemie, ale nie zdołała ich wykorzystać i przegrał 3:6. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt minut.

Za ćwierćfinał challengera w Sarajewie Jerzy Janowicz otrzyma 875 euro, a także piętnaście punktów rankingowych. W przyszłym tygodniu łodzianin planuje występu w brytyjskim Bath (pula nagród 42 500 euro).