Cherbourg: Janowicz przegrał z Clement

Jerzy Janowicz nie sprostał doświadczonemu Arnaud Clementowi i przegrał w pierwszej rundzie challengera w Cherbourg 6:4, 3:6, 4:6.

W ubiegłym tygodniu Janowicz osiągnął finał challengera w Wolfsburgu. W meczu o tytuł Polak nie wykorzystał czterech piłek meczowych i przegrał po tie breaku trzeciego seta z Igorem Sijslingiem. Dobry wynik w Niemczech dał Polakowi awans o 31 miejsce w rankingu (z 236. na 205. pozycję), a także zapewnił specjalną przepustkę do zawodów w Cherbourg, o puli nagród 42 500 euro (plus hospitality).

Już w pierwszej rundzie łodzianin trafił na finalistę Australian Open sprzed jedenastu lat i byłego dziesiątego tenisistę rankingu, 34-letniego Clementa (157 ATP). Janowicz bardzo dobrze rozpoczął, wykorzystał w pierwszym secie dwie z czterech okazji na przełamanie i wygrał 6:4. W dwóch kolejnych partiach skuteczniejszy był jednak rutynowany Francuz, który zwyciężył w całym meczu po dwóch godzinach i osiemnastu minutach rywalizacji.

W turnieju deblowym w Cherbourg wystąpi Tomasz Bednarek, grający w parze z Olivierem Charroin. W pierwszej rundzie zmierzą się z rozstawionymi z numerem cztery Igorem Zelenayem i Lovro Zovko. Spotkanie to odbędzie się w środę.