Wolfsburg: Janowicz nie wykorzystał czterech meczboli i przegrał finał!

Jerzy Janowicz nie wykorzystał czterech piłek meczowych i przegrał finał challengera w Wolfsburgu z Igorem Sijslingiem 6:4, 3:6, 6:7(9)! W finale gry podwójnej porażkę poniósł Tomasz Bednarek.

21-letni Janowicz (236 ATP) był niezwykle blisko wygrania drugi raz w karierze turnieju o randze challenger. W pierwszych dwóch setach o wszystkim decydowało jedno przełamanie. W trzeciej partii nie doszło do żadnego breaka, chociaż Polak miał trzy okazje ku temu.

Ostatecznie o losach triumfu w turnieju Volkswagen ATP Challenger zadecydować musiał tie break trzeciego seta. Tego Jerzy Janowicz na długo zapamięta. Łodzianin miał cztery piłki na skończenie meczu, w tym dwie przy własnym podaniu. Niestety nie udało się. Rozstawiony z „dwójką” Igor Sijsling wykorzystał pierwszą piłkę mistrzowską. Dla 24-letniego Holendra to drugi wygrany turniej w tym roku. W lutym triumfował on z challengerze we francuskim Quimper.

Jerzy Janowicz odnotował w dzisiejszym spotkaniu 11 asów i wygrał 80 procent piłek po swoim pierwszym podaniu (49 z 61). Za finał turnieju w Wolfsburgu otrzyma 2500 euro oraz 48 punktów do rankingu. Pozwoli mu to przesunąć się w okolice dwusetnego miejsca na liście rankingowej ATP.

Przed finałem singla odbył się w Wolfsburgu finał debla, w którym również mieliśmy reprezentanta Polski. Rozstawieni z „trójką” Tomasz Bednarek i Francuz Olivier Charroin przegrali z Laurynasem Grigelisem i Uladżimirem Ignatikiem 5:7, 6:4, 5-10. Dla Bednarka był to przełomowy występ, gdyż w swoich dwóch tegorocznych startach przegrywał w pierwszej rundzie.

Finał singla:
Igor Sijsling (Holandia, 2) – Jerzy Janowicz (Polska) 4:6, 6:3, 7:6(9)

Finał debla:
L. Grigelis, U. Ignatik (Litwa, Białoruś) – T. Bednarek, O. Charroin (Polska, Francja, 3) 7:5, 4:6, 10-5