Meknes: udany początek i porażka Gawrona

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Marcin Gawron przegrał w drugiej rundzie challengera w marokańskim Meknes (pula nagród 30 tysięcy euro) z Aljazem Bedene 6:2, 2:6, 1:6.

336. w rankingu Gawron udanie przeszedł najpierw eliminacje do turnieju Marocco Tennis Tour, rozgrywanego na kortach ziemnych. W pierwszej rundzie pokonał zaś Hiszpania Guillermo Olaso (226 ATP) 6:4, 6:3.

Mecz z Bedene (169 ATP) również rozpoczął się dla polskiego tenisisty udanie. Gawron w pierwszym secie grał dużo bardziej regularnie, popisał się kilkoma ładnymi technicznymi zagraniami i dzięki dwóm breakom, wygrał 6:2.

Niestety od drugiego seta do gry nowosączanina wkradła się niepewność i proste błędy w kluczowych momentach. Bedene zaczął grać nieco bardziej agresywnie, w efekcie czego Gawron w drugim i trzecim secie ugrał łącznie trzy gemy. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści sześć minut.

Za drugą rundę challengera w Meknes Marcin Gawron otrzyma 530 euro oraz 6 punktów rankingowych.

W Maroku wystąpił również Mateusz Kowalczyk Przegrał on w drugiej rundzie eliminacji z Hiszpanem Gerardem Granollersem-Pujolem 4:6, 5:7. W deblu Kowalczyk wystąpił w parze z Aleksandrem Buryjem. Białorusin i Polak zostali rozstawieni z numerem cztery, ale przegrali już w pierwszej rundzie z Granollersem-Pujolem oraz Ivanem Navarro 6:7(5), 6:1, 7-10.