Wolfsburg: Janowicz w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy challengera ATP w Wolfsburgu (pula nagród 30 tysięcy euro). 21-letni Polak pokonał 6:2, 6:4 Kamila Capkovicia ze Słowacji.

Patrząc na aktualny ranking singlistów, należało się spodziewać zaciętego spotkania. Polak zajmuje obecnie 236. miejsce, a Słowak jest 227. Na korcie różnica była jednak znacznie większa. Janowicz nie dał rywali większych szans i triumfował po 63 minutach gry.

W poniedziałek doskonale funkcjonował serwis Janowicza. Odnotował aż 17 asów, a po pierwszym podaniu przegrał zaledwie dwa punkty. Nie może więc dziwić, że 25-letni Capkovic nie miał ani jednej okazji na uzyskanie przełamania. Łodzianin natomiast zdobył trzy breaki i zwyciężył 6:2, 6:4 – w obu setach miał na koncie przewagę przełamania już od trzeciego gema.

W tym sezonie Janowicz startował dotychczas w futuresach w Wielkiej Brytanii. Dotarł do ćwierćfinału w Sheffield i finału w Wirral. Ponadto miał swój udział w zwycięstwie reprezentacji Polski nad Madagaskarem w Pucharze Davisa, w którym uczestniczył w roli pierwszej rakiety naszego zespołu.

W Wolfsburgu Janowicz zdobył na razie 6 punktów do rankingu ATP oraz 530 euro. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Dominik Meffert (nr 5) i Michael Lammer.