Puchar Federacji: Polki zatrzymane

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: fedcup.com, foto: AFP

O kolejny rok trzeba odłożyć marzenia o powrocie do Grupy Światowej II Pucharu Federacji. Polska reprezentacja przegrała walkę o baraż do zaplecza światowej elity ze Szwedkami. W decydującym pojedynku w Ejlacie nasze tenisistki uległy tenisistkom ze Skandynawii 1:2.

Na tym samym etapie co rok temu Polki przegrały walkę o Grupę Światową II. Po dobrych meczach w fazie grupowej nasze tenisistki nie dały rady pokonać w barażu Szwecji. Decydujący pojedynek zaczął się dla naszej drużyny bardzo źle, bo Urszula Radwańska w niecałą godzinę przegrała z Sofią Arvidsson 1:6, 2:6.

W drugim pojedynku sytuacja się odwróciła. Tym razem to reprezentantka Polski zdemolowała rywalkę. Agnieszka Radwańska oddała Johannie Larsson tylko jednego gema, triumfując 6:1, 6:0.

O wszystkim decydował – podobnie jak w meczu z Rumunią – debel. Wystąpiły w nim te same cztery tenisistki, które walczyły w grach pojedynczych. W pierwszym secie Szwedki dwukrotnie zdobywały przewagę przełamania, ale Polki za każdym razem odrabiały stratę. Niestety, po trzecim breaku już wrócić do gry się nie udało i Andersson z Larsson wygrały 6:4. Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Szwedki obejmowały prowadzenie, a Polki goniły. Tylko do połowy, bo w końcówce rywalki przycisnęły i zwyciężyły 6:3, pozbawiając nasze zawodniczki szans na awans do Grupy Światowej II.

Polska – Szwecja 1:2
Urszula Radwańska – Sofia Arvidsson 1:6, 2:6
Agnieszka Radwańska – Johanna Larsson 6:1, 6:0
A. Radwańska, U. Radwańska – S. Arvidsson, J. Larsson 4:6, 3:6