Australian Open: zwycięstwo Matkowskiego i porażka Jans-Ignacik

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Z mieszanym szczęście występowali dziś Polacy w mikstowej rywalizacji Australian Open. Do drugiej rundy awansował Marcin Matkowski (w parze z Su-Wei Hsieh), zaś porażkę w tej fazie zawodów poniosła Klaudia Jans-Ignacik (z Santiago Gonzalezem).

Oba „polskie” mecze mikstowe rozstrzygały się super tie breakiem. Su-Wei Hsieh i Marcin Matkowski wygrali z Nadią Pietrową oraz Marcelo Melo 4:6, 7:6(2), 10-5. Spotkanie trwało siedemdziesiąt pięć minut, a Tajwanka oraz Polak wykorzystali w nim połowę szans na przełamanie (4 z 8). O awans do ćwierćfinału Hsieh i Matkowski zagrają z turniejową „piątką” Jeleną Wiesniną i Leanderem Paesem.

Klaudia Jans-Ignacik i Santiago Gonzalez nieco szczęśliwie znaleźli się w drabince mikstowej, gdyż zastąpili w niej rozstawionych z „dwójką” Katarinę Srebotnik i Nenada Zimonjicia (ze względu na kontuzję Słowenki). Polsko-meksykański duet nie będzie jednak „czarnym koniem” gry mieszanej w Melbourne. W pierwszej rundzie przegrał z Jarmilą Gajdosovą i Bruno Soaresem 7:6(4), 2:6, 11-9.

Niewiele brakowało, by w drugiej rundzie miksta doszło do polskiego pojedynku. Kolejnymi rywalami Gajdosovej i Soaresa będą bowiem Abigail Spears i Mariusz Fyrstenberg.

Pierwsza runda miksta:
S. Hsieh, M. Matkowski (Tajwan, Polska) – N. Pietrowa, M. Melo (Rosja, Brazylia) 4:6, 7:6(2), 10-5
J. Gajdosova, B. Soares (Australia, Brazylia) – K. Jans-Ignacik, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) 6:7(4), 6:2, 11-9