Salzburg: Janowicz przegrywa i spada w rankingu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/pzt.pl/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu z Salzburga. W drugiej rundzie Polak przegrał z Benoit Paire 6:7(6), 6:2, 3:6.

W ubiegłym roki Janowicz doszedł do finału challengera ATP Salzburg Indoors. Niestety w tym sezonie łodzianin pożegnał się z turniejem w Austrii już po drugiej rundzie, w efekcie czego spadnie poza drugą setkę rankingu (aktualnie zajmuje 190. miejsce).

Jerzy Janowicz stoczył dziś trzysetowy pojedynek z Benoit Paire (112 ATP). W pierwszych dwóch setach Polak skutecznie utrzymywał własne podanie (w pierwszym secie obronił dwa, a w drugim trzy break pointy). Co prawda pierwszą partię przegrał po tie breaku, ale w drugiej dwukrotnie przełamał rywala, wygrywając 6:2.

W trzecim secie Paire prowadził już 4:1. Polak zdołał odrobić stratę breaka, jednak od stanu 3:4 stracił dwa kolejne gemy, tym samym żegnając się z turniejem. Spotkanie trwał dwie godziny i pięć minut.

W pierwszej rundzie turnieju deblowego w Salzburgu porażkę ponieśli Andrzej Kapaś i Mateusz Kowalczyk. Polski duet uległ rozstawionym z numerem trzy Karolowi Beckowi i Frankowi Moserowi 3:6, 3:6.