Ortisei: finał nie dla Bednarka i Kowalczyka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/pzt.pl/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w półfinale challengera rozgrywanego w Ortisei z Philippem Petzschnerem i Alexanderem Waske 3:6, 4:6.

W zawodach Sparkasse ATP Challenger Val Gardena Sudtirol, o puli nagród wynoszącej 64 tysiące euro, Polacy byli rozstawieni z numerem cztery. W półfinale trafili na turniejową „dwójkę”, deblowego mistrza US Open Philippa Petzschnera i jego rodaka Alexandera Waske.

W obu setach Niemcom do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie. Bednarek oraz Kowalczy w drugim secie mieli trzy break pointy, ale żadnego z nich nie wykorzystali. Mecz trwał równo godzinę.

Za półfinał challengera w Ortisei Polacy otrzymają  1380 euro oraz 35 punktów rankingowych. Aktualnie Tomasz Bednarek zajmują 115. pozycję w rankingu deblowym, a Mateusz Kowalczyk jest na 165. miejscu.

Półfinał debla:
P. Petzschner, A. Waske (Niemcy, 2) – T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska, 4) 6:3, 6:4