US Open. Marek już w trzeciej rundzie

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: Peter Figura

Wojciech Marek nie zwalnia tempa. We wtorek Polak pokonał Emilio Navę i awansował do trzeciej rundy juniorskiego US Open. W walce o ćwierćfinał rywalem naszego reprezentanta będzie Chun Hsin Tseng albo Philip Henning.

Wojciech Marek wygrał już czwarty mecz podczas tegorocznego US Open do lat 18. Najpierw pomyślnie przebrnął eliminacje, a następnie w pierwszej rundzie okazał się lepszy od rozstawionego z „13” Filipa Cristiana Jianu. We wtorek zrobił kolejny krok i awansował do trzeciej rundy.

Przeciwnikiem Polaka był Amerykanin Emilio Nava. Spotkanie to nie należało do najłatwiejszych, jednak przewaga sytuacyjna Marka była cały czas zauważalna. Na początku każdy z tenisistów wygrywał swoje gemy serwisowe i gra była bardzo wyrównana, choć to Polak miał więcej okazji na przełamanie Navy. Szansę taką wykorzystał dopiero w ósmym gemie, ale jak się okazało był to najlepszy moment. Przewagę tę potwierdził przy swoim podaniu i zakończył seta na swoją korzyść.

Druga odsłona była jeszcze trudniejsza. Amerykanin stwarzał więcej okazji do kończenia piłek, pewniej grał w gemach serwisowych i miał kilka szans na przełamanie Polaka. Marek jednak dzielnie się bronił i starał utrzymywać dobrą grę z pierwszego seta. Tenisista z Bytonia przełamał rywala i serwował przy 5:4, by wygrać mecz. Wtedy jednak Nava zerwał się do walki i zdołał pierwszy raz w pojedynku odebrać serwis Markowi. Zryw reprezentanta gospodarzy nie trwał długo. Polak ponownie przełamał Navę i tym razem nie pozwolił mu już na odrobienie strat.

W trzeciej rundzie Polak zmierzy się z lepszym z pary Chun Hsin Tseng – Philip Henning.

Wojciech Marek (Polska, Q) – Emilio Nava (USA) 6:3, 7:5