Klosters: polski rodzynek w czwartej rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Kacper Żuk jako jedyny z Polaków awansował do czwartej rundy mistrzostw Europy juniorów w Klosters do lat 18. Porażki ponieśli Piotr Matuszewski, Daria Kuczer i Wiktoria Kulik.

Z czworga reprezentantów Polski po środowych pojedynkach szansę na ćwierćfinał zachował tylko 17-letni Żuk. Grający z „9” zawodnik stołecznej Legii zwyciężył 6:3, 6:2 Białorusina Aljaksandra Ljaonenkę.

W czwartej rundzie utalentowany junior uniknie konfrontacji z wyżej rozstawionym przeciwnikiem. Na kursie kolizyjnym z Polakiem znajdował się Jurij Rodionov, ale turniejowej „piątce” powinęła się noga i uległ Corentinowi Moutetowi. To właśnie z Francuzem Żuk zagra o ćwierćfinał.

Rywalizację w singlu zakończył już Piotr Matuszewski. Drugiemu z naszych reprezentantów na drodze stanął Mirko Martinez oraz problem mięśniowy. 18-latek przegrał ze Szwajcarem 1:6, 3:6. Na pocieszenie wygrana w deblu. Walkowerem, bo walkowerem, ale dająca prawo gry o ćwierćfinał.

Debel został też naszym juniorkom, które w singlu zostały zatrzymane podobnie jak Matuszewski w trzeciej rundzie. Daria Kuczer miała niewdzięczne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęła jedna z czołowych juniorek świata – Tessah Adrianjafitrimo. Górą była Francuzka, która wygrała 6:1, 6:2.

Przez trzy sety o awans do kolejnej fazy rozgrywek walczyła Wiktoria Kulik. Zaczęła dobrze, pierwszy set trafił na jej konto, ale w drugim i trzecim lepiej wypadła Norweżka Astrid Wanja Brune Olsen.