Wimbledon: Świątek przegrywa po emocjonującej walce

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Iga Świątek była blisko sprawienia niespodzianki w pierwszej rundzie juniorskiego Wimbledonu. Utalentowana polska tenisistka przegrała z rozstawioną z numerem dziewięć Usue Maitane Arconadą 4:6, 6:4, 7:9.

17-letnia Amerykanka jest aktualnie na trzynastej pozycji w rankingu juniorskim. W ubiegłym roku była nawet na piątej pozycji, a w Wimbledonie gra już po raz trzeci (w ubiegłym sezonie odpadła w trzeciej rundzie).

Znacznie bardziej doświadczona Arconada lepiej rozpoczęła mecz i prowadziła już 5:2. Świątek zdołała część strat odrobić, a w dziesiątym gemie miała break pointa. Amerykanka wyszła z opresji i z powodzeniem sfinalizowała seta.

W końcówce drugiej partii skuteczniejsza okazała się 15-letnia Polka, która od stanu 4:4 zapisała na konto dwa kolejne gemy. Zdecydowanie największą dramaturgię miał trzeci set. Arconada prowadziła w nim już 5:1, ale nasza tenisistka z determinacją walczyła i zdołała odrobić straty. Amerykanka nie wykorzystała także serwisu przy 6:5. Świątek doprowadziła do stanu 7:6, jednak przegrała trzy kolejne gemy, a tym samym całe spotkanie. Tenisistki rywalizowały przez dwie godziny i 23 minuty.

Iga Świątek wystąpi jeszcze w deblowym turnieju juniorskim, a co więcej, wraz z Kają Juvan, zostały rozstawione z numerem trzy. Słoweńsko-polski duet trafił w pierwszej rundzie na Emilianę Arango oraz Larę Escaurizę.

Usue Maitane Arconada (USA, 9) – Iga Świątek (Polska) 6:4, 4:6, 9:7