Australian Open: trzecia runda nie dla Matuszewskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Eurosport

Piotr Matuszewski na drugiej rundzie zakończył singlową rywalizację w juniorskim Australian Open. 17-letni kaliszanin przegrał z rozstawionym z numerem dwanaście Youssefem Hossamem 1:6, 6:7(3). Matuszewski oraz Kacper Żuk jutro rozegrają mecz drugiej rundy debla.

Przez całe spotkanie Polak miał ogromne problemy z returnem, nie potrafił znaleźć recepty zarówno na pierwszy, jak i drugi serwis Egipcjanina. Hossam w gemach serwisowych przegrał zaledwie siedem piłek (w tym jedną po drugim podaniu!).

W pierwszej partii Matuszewski nie najlepiej serwował, nie wygrał ani jednej piłki po drugim podani, przegrał pięć pierwszych gemów i całego seta 1:6. W drugiej partii gra się wyrównała, kaliszanin poprawił procent trafionego pierwszego podania, dosyć często chodziło do siatki i wytrzymał presję w sytuacjach „podbramkowych” – wybronił wszystkie cztery break pointy. W tie breaku skuteczniejszy okazał się jednak Hossam. Nasz tenisista od stanu 1-6 obronił przy swoim podaniu dwa meczbole, ale trzeciej okazji Egipcjanin już nie zmarnował. Mecz trwał 56 minut.

Tym samym nie mamy już polskich tenisistów w turnieju juniorskim singla. Jutro o awans do ćwierćfinału debla powalczą Piotr Matuszewski i Kacper Żuk. Rywalami Polaków będą rozstawieni z „szóstką” Geoffrey Blancaneaux i Ugo Humberto lub Eduard Guell Bartrina i Genaro Alberto Olivieri.

Youssef Hossam (Egipt, 12) – Piotr Matuszewski (Polska) 6:1, 7:6(3)