Australian Open: Matuszewski i Żuk w drugiej rundzie debla

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Eurosport

Kacper Żuk przegrał w pierwszej rundzie turnieju juniorskiego Australian Open z rozstawionym z numerem osiem Ulisesem Blanchem 6:7(6), 4:6. Warszawianin, w parze z Piotrem Matuszewskim, awansowali natomiast do drugiej rundy debla.

17-letni Żuk miał wyjątkowo trudne losowanie, gdyż już w pierwszej rundzie trafił na wysoko rozstawionego rywala i do tego triumfatora niedawnego turnieju ITF juniorów w Traralgon (pierwszej kategorii).

Najwyżej notowany polski junior podjął niezwykle wyrównaną walkę z faworyzowanym Amerykaninem. W pierwszym secie Polak zdołał „wyciągnąć” ze stanu 3:5, ale następnie przegrał zacięty tie break 6-8 (setboli nasz tenisista nie miał). W drugiej partii przez długi czas obaj tenisiści skutecznie pilnowali serwisu i dopiero przy stanie 5:4 Blanch zdołał doprowadzić od zwycięskiego przełamania.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazali się w deblu Piotr Matuszewski i Kacper Żuk. Mistrzowie turnieju Traralgon, pokonali w pierwszej rundzie Australian Open Karlo Boljata oraz Anthony Jackie Tanga 6:3, 6:2. Spotkanie trwało zaledwie 44 minuty, a Polacy wykorzystali w nim cztery z sześciu okazji na przełamanie.

W drugiej rundzie nasz duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem sześć Geoffreyem Blancaneuax oraz Ugo Humbertem lub Eduardem Guellem Bartrinem i Genaro Alberto Olivierim.

Z turniejem w Melbourne Park pożegnała się Daria Kuczer. Szczecinianka w parze z Chorwatką Leą Bosković uległy Chinkom Xiyu Wang i Wushunag Zheng 4:6, 3:6. W rywalizacji singlowej Kuczer odpadła w eliminacjach.

Ulises Blanch (USA, 8) – Kacper Żuk (Polska) 7:6(6), 6:4

Pierwsza runda debla:
P. Matuszewski, K. Żuk (Polska) – K. Boljat, A. Tang (Chorwacja, Hong Kong) 6:3, 6:3

X. Wang, W. Zheng (Chiny) – L. Bosković, D. Kuczer (Chorwacja, Polska) 6:4, 6:3