Izabela Kunat wygrywa turniej Tennis Europe w Czechach

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Izabela Kunat

15-letnia Izabela Kunat wygrała turniej Euroregion Nisa Cup w Czechach. Dla młodej tenisistki to drugi w karierze triumf w rozgrywkach Tennis Europe do lat 16. Dwa tygodnie temu była najlepsza na krajowym podwórku.

Wrocławianka do Gródka nad Nysą pojechała jako zwyciężczyni międzynarodowego turnieju Tennis Europe Radom Cup 2015. Wtedy na drodze do tytułu grająca z numerem szóstym Kunat wyeliminowała m.in. rozstawioną z „dwójką” Łotyszkę Kamillę Bartone, a w finale okazała się lepsza od rodaczki, Marceliny Podlińskiej.

W Czechach 15-latka występowała z numerem drugim. Turniej zaczęła od drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los) i od razu od poważnego sprawdzianu. Przegrała bowiem pierwszego seta z Niemką Michele Kovalenko 4:6. W dwóch kolejnych nie dała już szans rywalce, tracąc w sumie dwa gemy.

Kunat z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej. W trzeciej rundzie także potrzebowała trzech partii żeby pokonać Szwedkę Katerinę Filip, ale już w ćwierćfinale i półfinale rozstrzygała losy pojedynków w dwóch setach. Do półfinału awansowała po zwycięstwie 7:5, 6:1 nad Czeszką Kristyną Lavickovą, natomiast w spotkaniu, którego stawką był występ w finale, wygrała 6:4, 6:4 z Niemką Liną Laechler.

O tytuł w Gródku nad Nysą zagrała dwie najwyżej rozstawione zawodniczki, bo naprzeciwko Kunat stanęła turniejowa „jedynka”, Czeszka Vanesa Nikolovova. 15-letnia Polka po trzysetowym pojedynku zwyciężyła reprezentantkę gospodarzy 6:3, 1:6 i 7:5.

Wrocławianka z powodzeniem wzięła udział także w turnieju debla. W parze z Martyną Kubką awansowały do półfinału, w którym uległy późniejszym zwyciężczyniom Lucie Hromkovej i Viktorie Wojcikovej.