TEWC: polskie skrzaty na 6. pozycji w Europie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, foto: tenniseurope.org

Bez powodzenia walczyli polscy tenisiści w kategorii skrzatów (do lat 12) w finałach Tennis Europe Winter Cups by Head w czeskim Roznovie. Polacy zajęli ostatecznie szóstą lokatę.

Nasza drużyna w składzie Wojciech Marek, Dawid Taczała i Maciej Ziomber wraz z kapitanem Jakubem Rękosiem udała się do Czech z dużymi nadziejami na sukces po bardzo dobrym występie w turnieju eliminacyjnym. W ćwierćfinale nasi reprezentanci trafili na drużynę Wielkiej Brytanii i przegrali niestety wszystkie trzy mecze (dwa singlowe i deblowy).

Wobec porażki w pierwszym spotkaniu, Polakom pozostała walka o lokaty 5 – 8. W drugim pojedynku nasza reprezentacja pokonała 3-0 reprezentację Rosji, zapewniając tym sobie walkę o piąte miejsce w turnieju finałowym. W ostatnim meczu Polacy mierzyli się z Holendrami, którzy w ćwierćfinale przegrali z gospodarzami.

Pierwszy punkt dla naszej drużyny zdobył Maciej Ziomber, który zwycięstwo singlowe odniósł również w meczu z Rosjanami. Niestety drugi mecz singlowy, w którym reprezentował nas Wojciech Marek, nie był już dla nas udany – młody Polak tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę z Lodewijkiem Westrstrate.

O tym, która drużyna zajmie piąte miejsce, zadecydował zatem mecz deblowy. W nim nasza reprezentacja w składzie Maciej Ziomber i Wojciech Marek przegrała w dwóch wyrównanych setach z Holendrami i ostatecznie zajęła szósta pozycję w tegorocznych finałach Tennis Europe Winter Cups by Head w kategorii skrzatów.