MMP: Gadomski i Kania z tytułami

/ Michał Jaśniewicz , źródło: pzt.pl/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Piotr Gadomski sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski i tym samym wywalczył „dziką kartą” do turnieju głównego Poznan Open. Wśród kobiet tytuł wywalczyła Paula Kania, która po zaciętym finale pokonała Magdę Linette 6:4, 2:6, 6:3.

Tradycyjnie już Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są w Poznaniu, a dodatkową stawką rozgrywek wśród mężczyzn jest „dzika karta” do challengera rozgrywanego w stolicy Wielkopolski.

Szansę na walkę o cenne punkty do rankingu wywalczył w tym roku Piotr Gadomski, który w mistrzostwach rozstawiony był z numerem dwa. W całej imprezie stracił tylko seta (w półfinale z Maciejem Rajskim). W meczu finałowym, po dwóch zaciętych setach, pokonał Igora Bujdo 7:5, 6:4. W drodze do finału nierozstawiony Bujdo pokonał między innymi turniejową „dwójkę” Wojciecha Lutkowskiego 6:4, 6:2.

Wśród kobiet po tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski sięgnęła Paula Kania, która dwa lata temu zdobyła tytuł mistrzyni Polski wśród seniorów. W Poznaniu pokonała faworytkę gospodarzy Magdę Linette 6:4, 2:6, 6:3.

Finał singla panów:
Piotr Gadomski (AZS Poznań, 2) – Igor Bujdo (KS Górnik Bytom) 7:5, 6:4

Finał singla pań:
Paula Kania (Górnik Bytom, 2) – Magda Linette (Grunwald Poznań, 1) 6:4, 2:6, 6:3

Finał debla panów:
I. Bujdo, M. Jędruszczak (KS Górnik Bytom, KS Start-Wisła Toruń) – W. Lutkowski, A. Majchrzak (KT Legia Warszawa, SKT Centrum Bydgoszcz) 7:5, 6:1

Finał debla pań:
M. Linette, K. Piter (Grunwald Poznań, -) – W. Domagała, N. Kozel (-, Promaster Szczecin) 6:1, 6:0