Chadaj w II rundzie, Przysiężny zawiódł

/ Jarosław Skoczylas , źródło: porscheopen.pl, foto: porscheopen.pl

Adam Chadaj awansował do drugiej rundy polskiego challengera Porsche Open, który rozgrywany jest w Poznaniu (pula nagród 125 000 USD). Polski zawodnik, który przechodził w tym turnieju eliminacje, pokonał innego kwalifikanta Julio Peraltę (1170 ATP).

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a obaj zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. W końcówce żaden z nich nie potrafił osiągnąć większej przewagi, dlatego o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim nieznacznie lepszy był Chilijczyk, który wygrał 7:4.

Od początku drugiego seta znacznie lepiej zaczął się prezentować polski zawodnik, który z biegiem czasu osiągał coraz większą przewagę. Wygrywając drugą partię 6:3, doprowadził do remisu w całym meczu. Przy stanie 0:1 w trzecim secie Peralta zrezygnował z dalszej gry z powodu kontuzji prawej stopy.

Znacznie trudniejszego rywala będzie miał Chadaj w drugiej rundzie Porsche Open, gdzie najprawdopodobniej zagra z reprezentantem Urugwaju, Pablo Cuevasem (116 ATP).

Kompletnie nieudany występ w Poznaniu zaliczył drugi obecnie tenisista naszego kraju, Michał Przysiężny. Zawodnik z Głogowa zdołał wygrać zaledwie cztery gemy w meczu przeciwko Słoweńcowi Ivo Klecowi. Jest to spore zaskoczenie, gdyż Przysiężny prezentował się w ostatnim czasie znakomicie (pierwsza runda i wyrównany mecz z Jonasem Bjorkmanem w Bastad).